کد خبر: 3775986
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
گروه بین‌الملل ـ جشن میلاد حضرت عیسی(ع) در کلیسای «بتل مموریال متدیست» کویته پاکستان برگزار و در آن جایگاه حضرت مریم(س) در قرآن تبیین شد.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ همزمان با میلاد حضرت عیسی (ع)، کوروش عقدایی، مسئول خانه فرهنگ ایران در کویته ضمن حضور در کلیسای«بتل مموریال متدیست»( BETHEL MEMORIAL METHODIST)، میلاد آن حضرت را به کشیش «سایمون بشیر» و دیگر مسیحیان حاضر تبریک گفت.

عقدایی در سخنانی، به جایگاه و منزلت حضرت مریم(س) و حضرت مسیح(ع) در قرآن اشاره کرد و گفت: قرآن کریم، حضرت مریم(س) را یک شخصیت برجسته و ویژه معرفی می‌کند و از آن حضرت با عنوان بانویی برگزیده، پاک و مطهر، بهترین زنان عصر خود، مظهر عفاف، الگوی مؤمنان، دختری عابد، بسیار راستگو و هم سخن با فرشتگان یاد شده است.

وابسته فرهنگی کشورمان افزود: مسیحیان و دیگر پیروان ادیان الهی که در ایران زندگی می‌کنند، همچون مسلمانان از حقوق برابر و یکسانی برخوردار بوده و نمایندگانی در مجلس شورای اسلامی و نیز شورای شهر دارند و در امر قانون‌گذاری شرکت می‌کنند.

وی افزود: این نمایندگی فرهنگی با همکاری کلیسای بتل مموریال متدیست درصدد برپایی نمایشگاه روز فرهنگی ایران به منظور نمایش صنایع دستی، نمایشگاه عکس «ایران امروز» و کلیساهای آن و فیلمی از جامعه مسیحیان ایران است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: