کد خبر: 3749859
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
گروه بین‌الملل – ساختمان سابق کلیسای «کاپرناوم» هامبورگ فردا چهارشنبه(چهارم مهرماه) با عنوان مسجد «النور» در آلمان افتتاح می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ ساختمان سابق کلیسای کاپرناوم هامبورگ که پس از مدت‌ها برای عبادت مسلمانان آماده شده است، فردا چهارشنبه با عنوان مسجد النور افتتاح می‌شود. این اولین بار است که ساختمان یک کلیسای انجیلی در آلمان به مسجد تغییر کاربری داده است.

رایزنی فرهنگی ایران در آلمان در این باره گزارش داد: این پروژه که در سال ۲۰۱۳ آغاز شد، بحث‌های زیادی در آلمان به راه انداخت. کلیسای کاپرناوم که در سال۱۹۶۱ در منطقه هورن ساخته شد، در سال ۲۰۰۲ میلادی به دلایل مالی تعطیل شد. ساختمان این کلیسا و زمین‌های اطراف آن در سال ۲۰۱۲ به مرکز اسلامی النور فروخته شد. تغییر کاربری این کلیسا به مسجد، تقریبا شش سال طول کشید؛ ابتدا قرار بود که این مسجد در اکتبر ۲۰۱۳ افتتاح شود، اما چندین بار به تعویق افتاد. هزینه ساخت مسجد، ۵ میلیون یورو است که از طریق کمک‌های مالی تأمین شده است، همچنین دولت کویت مبلغ ۱.۱ میلیون یورو برای تأمین هزینه‌های این مسجد به مسئولان مرکز اسلامی النور اهدا کرده است. در نمای ساختمان تغییرات خاصی صورت نگرفته و تنها کلمه «الله» در برج کلیسا جایگزین صلیب شده است.

انتظار می‌رود، نمایندگان گروه‌های مختلف سیاسی و جوامع مذهبی در مراسم رسمی روز چهارشنبه شرکت کنند. مسئولان مرکز النور به دلیل مشکلاتی که آب ساختمان دارد، احتمالا آخر سال جاری می‌توانند به مسجد نقل مکان کنند. به طور منظم در حدود ۲۵۰۰ نفر در نماز جمعه مرکز اسلامی النور شرکت می‌کنند. نمازخانه این مرکز اسلامی در حال حاضر پارکینگ زیرزمینی در محله «سنت گئورگ» هامبورگ است. به گفته دانیل عبدین، رئیس انجمن مسلمانان النور، این مکان فعلا حفظ می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: