کد خبر: 3483664
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۲
در نشست خبری طرح ملی تلاوت مطرح شد:
گروه فعالیت های قرآنی: در نشست خبری مسئولان طرح ملی تلاوت و مسئولان معهدالقرآن العتبه العباسیه(ع) بر برگزاری مسابقات بین‌المللی تلاوت ویژه نوجوانان تأکید شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به عراق، نشست خبری مسئولان طرح ملی تلاوت و مدیر معهدالقرآن العتبه العباسیه، عصر امروز 25 اسفندماه در ساختمان این دارالقرآن برگزار شد.
در ابتدای این نشست، حسین مقدم کیا، مدیر اجرایی طرح ملی تلاوت، رونمایی از باب القبله و نیز نشان دادن ضریح جدید حضرت عباس(ع) را به خدمتگزاران این حرم که ساعاتی قبل رخ داد، تبریک گفت.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در دنیا مسابقات بین المللی قرآن با حضور نوجوانان وجود ندارد، گفت: ما به دنبال راه‌اندازی چنین مسابقاتی با همکاری و کمک معهدالقرآن العتبه العباسیه(ع) هستیم.
تلاش برای برگزاری مسابقات بین‌المللی تلاوت قرآن ویژه نوجوانان
دبیر اجرایی طرح ملی تلاوت در پایان تصریح کرد: برای صورت گرفتن مباحث مقدماتی و نهایی کار برگزاری مسابقات بین المللی قرآن نوجوانان در روزهای آینده و طی جلسات دو جانبه صورت بگیرد.
همچنین در ادامه این نشست، شیخ جواد النصراوی، رئیس معهدالقرآن العتبه العباسیه(ع) گفت: در مورد برگزاری مسابقات بین المللی تلاوت قرآن کریم صحبت هایی شده و بنا شده است که حرکاتی را نیز آغاز کنیم، حضور کاروان شوق تلاوت باعث شد تا این موضوع سرعت بیشتری به خود بگیرد.
وی افزود: ما اعتقاد داریم این ارتباطات باید مستمر و ادامه دار باشد و امیدوارم که اینگونه هم باشد. ما خواهان هر نوع همکاری بیشتر هستیم.
تلاش برای برگزاری مسابقات بین‌المللی تلاوت قرآن ویژه نوجوانان
رئیس معهدالقرآن العتبه العباسیه خاطرنشان کرد: حرکتی که مدیران طرح ملی تلاوت انجام داده‌اند، باعث می‌شود تا در آینده قاریان مطرحی به جامعه تحویل داده شوند. البته ما نیز در عراق مشابه چنین طرحی را اجرا می‌کنیم که امیرالقراء نام دارد.
شیخ جواد النصراوی در ادامه در مورد فعالیت‌های معهدالقرآن العتبه العباسیه نیز گفت: در این مرکز دوره‌های متعدد حفظ، تلاوت و سایر آموزش‌های قرآن کریم در حال برگزاری است، تاکنون بالغ بر 250 تا 300 حافظ قرآن کریم را پذیرش و تعلیم داده ایم که این طرح در چهار شهر کشور عراق در حال اجرا است.
وی اظهار کرد: همچنین حدود 400 نفر نیز در زمینه تلاوت قران در دوره ها حضور دارند که به مسابقات مختلف داخلی و بین المللی نیز اعزام شده اند که یکی از برگزدیگان مسابقات بین المللی قرآن کشور جمهوری اسلامی ایران یکی از قاریان آموزش دیده مرکز ما بوده است. در دوره هایی تجوید نیز بالغ بر 3000 نفر حضور دارند که آموزش های خاص را  می بینند.
تلاش برای برگزاری مسابقات بین‌المللی تلاوت قرآن ویژه نوجوانان
در ادامه نیز حسنین الحلو، رئیس قاریان معهدالقرآن العتبه العباسیه، در مورد ارزیابی خود از طرح ملی تلاوت و کاروان شوق تلاوت گفت: تلاوت ها بسیار عالی بود و این سطح بالا به خصوص در محفل به عینه دیده شد. البته با توجه به اینکه قاریان ایرانی فارس زبان هستند، طی مدت سه سال نمی توان حرکات بسیار زیادی را انجام داد، اما در این طرح دیده شده که قاریان نوجوان به سطح خوبی رسیده‌اند.
همچنین در پایان این نشست خبری هدیه معنوی به رئیس معهدالقرآن العتبه العباسیه و مسئول ارتباط با رسانه‎‌های این مرکز اهدا شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: