iqna

استقبال کم از کلاس‌‌های قرآنی به‌دلیل نبود امکانات کافی

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: مدیر مؤسسه تسنیم نور ولایت از نبود امکانات کافی برای برپایی کلاس‌های قرآنی در این مؤسسه خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه بیشترین قرآن‌آموزان ما بانوان هستند ولی امکانات مؤسسه در شأن این قشر نیست.

مقاطع تصویری از قاریان بنام و ممتاز جهان اسلام

گروه شبکه اجتماعی: مقاطعی تصویری از قاریان بنام و ممتاز جهان اسلام را مشاهده می‌کنید.

تلاوت سوره حجر با صدای «مهدی ساعد»

گروه شبکه اجتماعی: قاری ممتاز کشور در محفل انس با قرآن در شهر لالجین به تلاوت آیاتی از سوره مبارکه حجر پرداخت.

ثبت نام مسابقات قرآن رسانه ملی تمدید شد

گروه مسابقات: ثبت نام در چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی تمدید شد.

برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی در کانال تلگرامی شبکه قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی: روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی به برگزاری مسابقه پیامکی از طریق کانال تلگرامی این شبکه اقدام کرده است.

تلاوت تصویری از دوران جوانی «عباس سلیمی»

گروه شبکه اجتماعی: تلاوت تصویری کوتاه از خادم القرآن عباس سلیمی در ایام انقلاب اسلامی ارائه می‌شود.

طرح ارتقای صوت و لحن حفاظ و قراء ستاد نداجا

گروه فعالیت‌‌های قرآنی: کلاس‌های تخصصی صوت و لحن و تجوید قرآن ویژه قاریان و حافظان نیروی دریایی راهبردی ارتش در ستاد این نیرو برگزار می‌شود.

«به عطر مصطفی» روی آنتن شبکه قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی: مستند زندگانی آیت الله سیدمصطفی خمینی با عنوان «به عطر مصطفی» به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود‌.

تولید و پخش 3 برنامه جدید از رادیو قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی: احمد فراهانی، مدیر گروه آموزش رادیو قرآن از تولید و پخش سه برنامه جدید از این گروه تا روزهای آینده‌ خبر داد.

آغاز مرحله منطقه‌ای سی و هفتمین مسابقات قرآن نزاجا

گروه مسابقات: مرحله منطقه‌ای سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کارکنان پایور و وظیفه نیروی زمینی از امروز، 29 مهرماه آغاز شد.

انتشار آثار منتخب جشنواره اذان «الحان سلوک» تا پایان آبان

گروه شبکه اجتماعی: اذان‌های منتخب جشنواره اذان الحان السلوک، تا پایان آبان ماه منتشر و در معرض امتیازدهی قرار خواهند گرفت.

نبود شرایط سنی؛ از محسنات مسابقات قرآن شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران

گروه مسابقات: فاطمه کاهی، رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار کرد: یکی از محاسن مسابقات، عدم محدودیت سنی برای شرکت در مسابقان قرآن است و این موضوع منجر به توسعه روز افزون تعداد شرکت‌کنندگان شده است.

دومین دوره مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه مناطق آزاد پایان یافت

گروه مسابقات: دومین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته‌های قرائت، حفظ، اذان، مفاهیم و نهج‌البلاغه مناطق آزاد کشور در ارس به کار خود پایان داد.

تجلیل از برگزیدگان قرآنی دانشگاه‌ها در هفته قرآن و دانشگاه

گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از تجلیل از برگزیدگان قرآنی دانشگاه‌ها در هفته قرآن و دانشگاه خبر داد و گفت: محوریت برنامه‌ها در این هفته عترتی بوده و همراه با فضای پرداختن به اربعین حسینی(ع) خواهد بود.

مشکل از مسابقه نیست، مستمع تلاوت نداریم

گروه جلسات و محافل: قاری بین‌المللی بیان کرد: یکی از ضعف‌های ما این است که مستمع تلاوت قرآن خیلی کم داریم، اما به فضل خدا و عشقی که مردم به ائمه دارند، ساعت‌ها پای منبر و مداحی می‌نشینند و اینکه قاریان زیادی در حال رشد هستند، اما هنوز اقبالی بین مردم وجود ندارد.
یادداشت
گفتگو
گزارش