iqna

انتقام سخت از داعش در دستور کار قرار دارد

گروه سیاسی: سخنگوی سپاه با تأکید بر اینکه سپاه عملیات مستقل زمینی در سوریه نداشته است، گفت: انتقام سخت از داعش و تکفیری‌ها به‌واسطه شهادت شهید حججی و مدافعان حرم در دستور کار سپاه قرار دارد.

حجت الاسلام سیداحمد خاتمی؛ خطیب جمعه این هفته تهران

گروه سیاسی: نماز عبادی ـ سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی اقامه می‌شود.

خودباوری و نهراسیدن از قدرت‌ها رمز اقتدار ماست/ اصل برتری غرب در نظام بین‌المللی به سر آمده

گروه سیاسی: وزیر پیشنهادی امور خارجه با تشریح اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی در 4 دهه گذشته از جمله استقلال‌طلبی، خودباوری و نهراسیدن از قدرت‌های بزرگ، آنها را رمز قدرت کشور دانست.

نشست «فرآيند ساخت‌يابی کودتای 28 مرداد» برگزار می‌شود

گروه سیاسی: نشست «فرآيند ساخت‌يابی کودتای 28 مرداد» در موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران برگزار می‌شود.

گزارش مرکز مطالعات اسلامی سازمان بورس از طبقه‌بندی صکوک

گروه اقتصاد: مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار به تازگی گزارشی تحت عنوان «طبقه‎بندی ابزارهای مالی اسلامی (صکوک)» به قلم مجتبی کاوند منتشر کرده است.

بزنگاه اعتماد/ گزینه جنگ روی میز «اون»

گروه سیاسی: کابینه زیر ذره‌بین بهارستان، پورسانت نجومی، کنایه‌ها مطالبه‌ها وعده‌ها، نصب تابلوهای بزرگراه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رؤیاپردازی در تجارت گازی، سفر بی‌سابقه رئیس ستادکل نیروهای مسلح به آنکارا، فراتر از یک نسل‌کشی، غیب شدن 28 میلیاردی، گزینه جنگ روی میز «اون»، سالی 30 میلیون تماس با 110، بزنگاه اعتماد و دیپلماسی سرداران از جمله عناوین روزنامه‌های صبح امروز است.

تشکر آیت‌الله هاشمی شاهرودی از رهبر معظم انقلاب

گروه سیاسی: آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی در نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب، از حسن اعتماد ایشان به خود و سپردن مسئولیت ریاست مجمع تشخیص مصحلت نظام تشکر کرد.

جلسات مربوط به تبیین مفهوم رجل سیاسی ـ مذهبی در حال برگزاری است

گروه سیاسی: کدخدایی درباره اقدامات شورای نگهبان درباره تبیین مفهوم رجل سیاسی ـ مذهبی گفت: اولین جلسه در این باره برگزار شده اما نیاز به برگزاری 2 یا 3 جلسه دیگر نیز می‌باشد.

عملکرد اقتصادی دولت از دریچه امر به معروف و نهی از منکر/ عواقب اقتصاد رفاقتی

گروه اقتصاد: مؤسسه مطالعات دین و اقتصاد، امروز در نشستی علمی، برنامه‌های وزرای پیشنهادی اقتصادی را با حضور کارشناسان مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

تأثیرگذاری رسانه‌ای در نگاه قرآن/ رأی مجلس به تقویت سپاه قدس و توان موشکی

گروه سیاسی: تسویه حساب نژادپرستان در آمریکا، شام آخر، تأثیرگذاری رسانه‌ای در نگاه قرآن، رأی مجلس به تقویت سپاه قدس و توان موشکی، نجات‌یافتگان از اعدام، پیام شاهزاده برای مصالحه، حیات جاودان حججی، ردپای ترامپ در درگیری‌های نژادپرستانه و مرگ دستفروش برای یک لقمه نان از جمله عناوین روزنامه‌های صبح امروز است.

بازاریان جوان اطلاع چندانی از احکام فقهی ندارند/ تشریح اقدامات بسیج اصناف

گروه اقتصاد: حسن‌پور اظهار کرد: متأسفانه در بازارهای جدید و در میان قشر جوان، آگاهی چندانی از احکام فقهی وجود ندارد و به همین دلیل باید دست به دست هم دهیم تا احکام کسب و کار به خوبی و به میزان بیشتری آموزش داده شود.

گزینه‌های وزارت روی صندلی داغ/ حمایت از «سوت‌‌زنی»

گروه سیاسی: چراغ سبز 3 فراکسیون به وزرای پیشنهادی، آغاز شانتاژ علیه ظریف، آفت لاکچری‌بازی در فضای مجازی، سیل تابستانی با 13 کشته و 40 مفقود در 5 استان، آمریکا به دنبال بازگشایی پرونده PMD، حمایت از «سوت‌‌زنی»، گزینه‌های وزارت روی صندلی داغ، راز فرود هواپیماهای آمریکایی در قلمرو داعش، دنیا مبهوت دو دیوانه و اعتراض جهان به تنش‌آفرینی ترامپ از جمله عناوین روزنامه‌های صبح امروز است.

تصویب طرح مقابله با اقدامات تروریستی آمریکا+متن

گروه سیاسی: نمایندگان مجلس با رأی قاطع خود، طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه را تصویب کردند.

شهید حججی شاگرد راستین مکتب حسینی بود/ نبرد با تروریست‌ها؛ مصاف حسینیان و یزیدیان

گروه سیاسی: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید حججی به راستی شاگرد راستین مکتب حسینی بود، گفت: این مسئله نشان داد مصاف امروز با تروریست‌ها بار دیگر مصاف حسینیان و یزیدیان است.

تأکید بر دیپلماسی اقتصادی و تقویت روابط با همسایگان در برنامه‌های ظریف

گروه سیاسی: در برنامه ارائه شده از سوی محمدجواد ظریف به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه دولت دوازدهم دیپلماسی اقتصادی، تقویت و افزایش روابط با همسایگان و کشورهای جهان اسلام و حضور فعالانه ایران در عرصه‌‌های جهانی نقش بسیار پررنگی دارد.
یادداشت
گفتگو
گزارش