iqna

توان موشکی ایران برای دفاع است و قطعا درباره آن هیچ مذاکره‌ای نخواهیم داشت

گروه سیاسی: رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه درباره توان موشکی کشور هیچ مذاکره‌ای صورت نخواهد گرفت، گفت: به جز دو موضوع هسته ای و برجام، اظهارات مقامات آمریکایی حول دو محور می‌گردد که یکی قدرت موشکی ایران و دیگری حضور جمهوری اسلامی در منطقه است.

نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت است

گروه اقتصادی: معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: اجرای طرح ویژه مسکن روستایی با هدف ارتقای سطح کمی و کیفی واحدهای مسکونی روستایی اقدامی ضروری است که باید تداوم یابد.

سیدمصطفی خمینی ستون انقلاب بود و باید به نسل جوان معرفی شود

گروه سیاسی: رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم چهلمین سالگرد عروج آیت‌الله شهید سیدمصطفی خمینی، ایشان را شخصیتی آبدیده خواند و گفت: باید این شخصیت به نسل جوان معرفی شود.

سیدمصطفی خمینی یک عالم، فقیه، فیلسوف،‌ عارف و انقلابی مبارز بود

گروه سیاسی: رئیس جمهور در مراسم چهلمین سالگرد عروج آیت‌الله شهید سیدمصطفی خمینی، با تشریح ابعاد مختلف شخصیتی و انقلابی وی، نقش ایشان را در مبارزات انقلابی بسیار تاثیرگذار و ممتاز دانست.

جزئیات حضور نوبخت در جلسه غیرعلنی مجلس

گروه اقتصاد: انارکی محمدی، جزئیات حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه غیرعلنی امروز مجلس را تشریح کرد.

انتشار اسامی متهمان جرائم اقتصادی منوط به تشخیص دادگاه شد

گروه اقتصاد: با تصویب مجلس در جرائم موضوع تبصره ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی، انتشار جریان محاکمه جرائم اقتصادی با ذکر نام متهمان به تشخیص دادگاه مجاز است.

وضعیت بودجه 96 و نظام بودجه‌ریزی سال آتی، محور جلسه غیر علنی امروز

گروه سیاسی: رئیس مجلس در تشریح جلسه غیر علنی صبح امروز که با حضور محمدباقر نوبخت برگزار شد گفت: در این جلسه درباره وضعیت بودجه امسال و مبانی نظام بودجه‌ریزی سال آینده صحبت شد.

جعبه سیاه چندهزار میلیاردی پای چوبه دار/ کنگره پای ترامپ

گروه سیاسی: روزی هشت عابر روی خط مرگ، کمک برخی نمایندگان به فرار مالیاتی، جعبه سیاه چندهزار میلیاردی پای چوبه دار، رشد 144 درصدی واردات اروپا از ایران، حمایت 40 کشور از برجام در اجلاس خلع سلاح هسته‌ای، کاسبی از حماسه اربعین!، افشای کارشکنی‌های بارزانی در حل بحران اقلیم، حلالیت سیاسی، کنگره پای ترامپ، ایران و عمان، دو برنده بحران قطر و 60 درصد تسهیلات بانکی در جیب شرکت‌های صوری از جمله عناوین روزنامه‌های صبح امروز است.

رئیس جمهور وزرای پیشنهادی علوم و نیرو را به مجلس معرفی کرد

گروه سیاسی: رئیس‌جمهور در نامه ای به رئیس مجلس، «رضا اردکانیان» و «منصور غلامی» را برای اخذ رای اعتماد به ترتیب برای وزارتخانه‌های نیرو و علوم به مجلس معرفی کرد.

تصویب افزایش مشوق‌های صادراتی در ستاد اقتصاد مقاومتی

گروه اقتصاد: جهانگیری اظهار کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی برای تسهیل واردات مواد اولیه مورد نیاز صادر کنندگان، افزایش مشوق‌های صادرات و تسهیل صدور روادید تصمیماتی اتخاذ شده و حتی برخی مشوق‌های معنوی همانند فرصت ملاقات با وزیر برای آنها در نظر گرفتیم.

تشریح ویژگی ممتاز تفسیر قرآن آیت‌الله مصطفی خمینی/ رئیس‌جمهور، سخنران مراسم افتتاحیه

گروه سیاسی: قائم مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) ضمن بیان جزئیات مراسم چهلمین سالگرد شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی در تشریح شخصیت قرآنی این عالم بزرگوار گفت: تفسیر پنج جلدی ایشان معانی ژرف آیات الهی را از نگاه صاحب‌نظران با مشرب‌های عرفانی، فقهی، اصولی و فلسفی به صورت جداگانه آورده است.

عزم ملی برای توسعه صادرات وجود ندارد

گروه اقتصاد: شریعتمداری اظهار کرد: ققدان باور و عزم ملی که صادرات تنها راه شکوفایی اقتصادی کشورمان است مشکل اصلی است و اگر عزم ملی برای صادرات وجود داشت، افرادی که برای حضور در مراسم روز ملی صادرات، دعوت شده بودند، حضور می‌یافتند!

دیپلماسی سرلشکر/ خداحافظی با دلار در روابط ایران و ترکیه

گروه سیاسی: تحویل نامه رهبر انقلاب به بشار اسد، دنیا پشت برجام ایستاد، آیت‌اللهی در کسوت پدر اصول‌گرایی، دیپلماسی سرلشکر، خداحافظی با دلار در روابط ایران و ترکیه، جهان امروز نیازمند چندجانبه‌گرایی، قدردانی سپاه از حمایت مردم، مرگ بر آمریکا یک شعار اخلاقی است، تکرار سناریوی کرکوک در رقه، جمعه خونین شیعیان افغانستان، بزرگترین اشتباه روسیه اعتماد به غرب بود از جمله عناوین مهم روزنامه‌های صبح امروز هستند.

تفرقه و تروريسم در هرجا و به هر نامی خطرناک است

گروه سیاسی: معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ايران به عنوان مبتكر اتحاد جهانی عليه خشونت و افراطی گری، گفت‌وگو و مذاكره را بر مبنای منافع مشترک و راهبرد برد - برد تنها مسير حل و فصل بحران های جهانی و منطقه‌ای می داند.

سیدمصطفی خمینی امید آینده اسلام بود/ مرگ بر آمریکا شعاری کاملا اخلاقی است

گروه سیاسی: یادگار گرامی حضرت امام(ره) به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت حاج اقا مصطفی خمینی گفت: حقیقتا ما شخصیتی را از دست دادیم که امید آینده اسلام بود و در مواجهه با این مصیبت نیز امام(ره) هیچ تزلزلی از خودشان نشان ندادند، در حالی که دشمنان نهضت منتظر بودند روحیه امام(ره) تضعیف شده و شکسته شود تا نهضت شکست بخورد.
یادداشت
گفتگو
گزارش