جایگاه نوروز در روایتی از امام صادق(ع)

جایگاه نوروز در روایتی از امام صادق(ع)

گروه حوزه‌های علمیه: نوروز در میان اهل‌بیت(ع) از آن جهت که مقدمه تحول درونی انسان است، مورد توجه بوده، از این رو امام صادق(ع) فرمودند که «ما مِن یَومِ نَیروزٍ إلاّ و نَحنُ نَتَوقَّعُ فِیهِ الفَرَجَ لأِنَّهُ مِن أیّامِنا و أیّامِ شِیعَتِنا».
آموزه قرآنی مودت را مبنای زندگی خود در سال 96 قرار دهیم + فیلم

آموزه قرآنی مودت را مبنای زندگی خود در سال 96 قرار دهیم + فیلم

گروه حوزه‌های علمیه: قرآن‌پژوه و استاد حوزه و دانشگاه گفت: تلاش کنیم در سال 96 مبنای زندگی خود را بر اساس آیه 34 سوره فصلت «وَ لَا تَسْتَوِي الْحَسَنَةُ وَ لَا السَّيِّئَةُ ادْفَعْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِي بَيْنَكَ وَبَيْنَهُ عَدَاوَةٌ كَأَنَّهُ وَلِيٌّ حَمِيمٌ؛ و نيكى با بدى يكسان نيست [بدى را] آنچه خود بهتر است دفع كن آنگاه كسى كه ميان تو و ميان او دشمنى است گويى دوستى يكدل مى‌شود» قرار دهیم.
نوروز سرخ فیضیه

نوروز سرخ فیضیه

گروه حوزه‌های علمیه: دوم فروردین ماه سالروز حمله سربازان ویژه رژیم منحوس پهلوی به مدرسه علمیه فیضیه در قم و کشتار جمعی از استادان و طلاب و فضلای حوزه علمیه در سال 1342 است؛ حادثه‌ای که نوروز سرخ این سال را رقم زد و آغازی بر تحولات مرتبط با انقلاب اسلامی شد.
قرآن را در سال نو از مهجوریت بیرون آوریم + فیلم

قرآن را در سال نو از مهجوریت بیرون آوریم + فیلم

گروه حوزه‌های علمیه: رئیس انجمن قرآن‌پژوهی حوزه علمیه تاکید کرد: در سال 96 تلاش کنیم تا نام خود را از لیست کسانی که مصداق مهجور قرار دهندگان قرآن هستند بیرون بیاوریم.
سال 96 را سال هدیه قرآن قرار دهیم + فیلم

سال 96 را سال هدیه قرآن قرار دهیم + فیلم

گروه حوزه‌های علمیه: استاد هادوی تهرانی تاکید کرد: سال جدید را سال توجه بیشتر به قرآن قرار دهیم و هدیه ما به اطرافیان نیز یا خود قرآن یا آیه و مفاهیمی از قرآن کریم باشد.
دعای تحویل سال مخالفتی با نصوص ندارد/  ترجمه مقام معظم رهبری از دعای سال

دعای تحویل سال مخالفتی با نصوص ندارد/ ترجمه مقام معظم رهبری از دعای سال

گروه حوزه‌های علمیه: محقق و مدرس مرکز تخصصی حدیث حوزه با بیان اینکه دعای تحویل سال ماثور نیست، تاکید کرد: اگرچه این دعا ماثور نیست ولی مخالفتی با نصوص قرآن و روایات ندارد.

برخی خصوصیات نوروز از دیدگاه روایات

گروه حوزه‌های علمیه: نوروز اگرچه رسمی دینی نبوده و نیست ولی از مراسمی است که با توجه به فواید خوب آن ائمه(ع) آن را امضاء کرده و رنگ و بوی دینی به آن بخشیده‌اند.

پیام آيت ‌الله العظمى مكارم شيرازی به مناسبت رحلت حجت‌الاسلام صدوق

گروه حوزه‌های علمیه: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در پیامی رحلت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ مسعود صدوق را تسلیت گفت.

برگزیدگان مسابقات قرآن طلاب حجازی تجلیل می‌شوند

گروه حوزه‌های علمیه: مراسم تجلیل از نفرات برتر مسابقات قرآن طلاب حجازی امشب 28 اسفندماه در قم برگزار خواهد شد.
مدافعان حرم فراموش نشوند/ تاکید آیات بر «صله رحم»

مدافعان حرم فراموش نشوند/ تاکید آیات بر «صله رحم»

گروه حوزه‌های علمیه: آیت‌الله حسینی مازندرانی گفت: مردم در طول سال به ویژه این روزهای پایانی سال 95 و همچنین در عید نوروز 96، به یاد شهدای مدافعان حرم باشند.
1