iqna

توجه به اسباب‌بازی ایرانی-اسلامی؛ هدف اصلی سیاست‌گذاری‌های کانون

گروه جامعه: معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به برگزاری سومین جشنواره اسباب بازی، تصریح کرد: با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تولید اسباب‌بازی‌های بومی ایرانی-اسلامی این موضوع یکی از دلایل و سیاست شکل‌گیری این جشنواره بوده است.

آیا حقوق شهروندی با مذاهب در تناقض است

گروه جامعه: رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با طرح این پرسش مبنی بر اینکه آیا حقوق شهروندی و مذاهب در تناقض است؟، افزود: برخی این مفاهیم را با زیست مذهبی در تناقض می‌دانند. علت ایجاد این تفکر برآمده از تفکرات قرون وسطایی است. متأسفانه این تفکر سبب شده است تا چالشی میان مذاهب و مدافعان حقوق شهروندی ایجاد شود.

کم بودن مستندات علمی با موضوع حلیت در کشور

گروه سلامت: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از کم بودن مستندات علمی در رابطه با حلیت مواد غذایی انتقاد کرد.

عرضه معارف سطحی از دین در فضای مجازی

گروه شبکه‌های اجتماعی: یک کارشناس فضای مجازی گفت: فضای مجازی، فضایی به نسبت رایگان بوده و با توجه به گسترگی آن قابلیت استفاده را برای همه اقشار دارد؛ بنابراین آن‌چیزی که هم‌اکنون در عرصه فضای مجازی قابل رویت است متأسفانه انتشار معارف سطحی است.

حادثه‌ای برای ایرانیان حاضر در عربستان رخ نداده است/ رسانه‌ها اخبار را از منابع موثق پیگیری كنند

گروه سلامت: معاون مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از سلامت همه زائران ایرانی در شهرهای مكه و مدینه خبر داد و گفت: هیچ حادثه‌ای برای زائران ایرانی رخ نداده است.

بزرگداشت شهید حججی در بقیع

گروه جامعه: کاروان جانبازان کشورمان در قبرستان بقیع یاد و خاطره شهید بی‌سر محسن حججی را گرامی‌داشتند.

ندادن پول خرد حرامش می‌کند

گروه جامعه: ندادن الباقی پول کرایه مسافر حتی در کمترین میزان بدون کسب رضایت، می‌تواند تمام تلاش روزانه راننده برای کسب روزی حلال در گرمای تابستان و سرمای زمستان را از بین ببرد.

نشانی دفاتر بعثه‌های مراجع عظام در مدینه منوره

گروه جامعه: نشانی محل بعثه‌های 12 مرجع تقلید برای مراجعه زائران و روحانیان کاروان‌های حج تمتع سال جاری در مدینه منوره اعلام شد.

فراخوان اعزام مبلغ سازمان اوقاف به‌مناسبت عیدغدیر

گروه جامعه: سرپرست اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف گفت: به‌مناسبت عید بزرگ ولایت، اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف از مبلغین علاقه‌مند جهت تبلیغ دعوت به همکاری می‌کند.

شعار اربعین 96؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع)

گروه جامعه: مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول(ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.

فاجعه کنونی محیط زیست نتیجه نا‌بخردی‌های گذشته است

گروه سلامت: رئیس جدید سازمان حفاظت از محیط زیست در مراسم معارفه خود عنوان کرد: فاجعه کنونی محیط زیست نتیجه نا‌بخردی‌های گذشته است.

آمادگی شهرداری تهران برای ارائه خدمات به زائران اربعین

گروه جامعه: شهردار تهران با بیان اینکه در مذاکرات با شهردار بغداد عنوان کردیم ‌شرکت‌های فنی و عمرانی‌، خدماتی و به طور کلی مجموعه شهرداری از هر جهت آمادگی همکاری ‌در حوزه حمل و نقل‌، تفریحی‌، فرهنگی و مناسبت‌‌ها کمک‌های لازم را به تمامی زائران ارایه دهیم.

حکم ترساندن افراد از حج/ اطلاعات صحیح را از صاحب خبر کسب کنیم

گروه سلامت: انتشار اخبار نادرست علیه حج و ترساندن مردم از آن علاوه بر اینکه مصداق «صد عن سبیل الله» است موجب استرس و تشویش جامعه می‌شود؛ از سوی دیگر اعتبار هر خبری از حج تنها زمانی درست است که از کانال نهادهای مرتبط با آن صورت گرفته باشد.

کنار آتش به یاد آتش باش

گروه جامعه: نانوایی که از صبح تا شب کنار تنور داغ آتش ایستاده و با زحمت فراوان در گرمای تابستان نان را به عنوان والاترین برکت خداوند به دست مردم می‌دهد، با برخی عملکردها زحمات خود را از بین برده و از نعمت کسب مال حلال به دور می‌ماند.

عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست شد

گروه سلامت: طی حکمی رئیس جمهور کشورمان عیسی کلانتری را به سمت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد.
یادداشت
گفتگو
گزارش