iqna

شعار سال در حوزه حج و زیارت بومی‌سازی شود

گروه جامعه: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت‌ تاکید كرد: برنامه‌های اجرايی حج 96 با جدیت دنبال و شعار امسال در حوزه حج و زیارت بومی‌سازی شود.

آمادگی آستان امامزادگان استان تهران در روز طبیعت

گروه جامعه: کارشناس فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: ‌در روز طبیعت، آستان تمام امامزادگان، آماده ارائه خدمات از قبیل دادن چادر مسافرتی برای اسکان و مشاوره به مردم هستند.

حجامت؛ توصیه شده برای بهار و ابزاری برای پیشگیری

گروه سلامت: روایات اسلامی، حجامت را سنتی الهی و سیره پیامبران و ائمه اطهار مطرح می‌کنند، در منابع طب اسلامی این روش به عنوان روشی برای پیشگیری از بیماری مطرح می‌شود.

بهترین شکل قدردانی از خالق/ ورود فقط به کانال مثبت‎

گروه جامعه: رد شدن از روی کانال‎های منفی و تماشای تجسم‎ها و خیالات مثبت یکی از ساده‎ترین و در عین حال قویترین تکنیک‎هایی است که افراد موفق برای استفاده حداکثر از توان ذهنی، روانی و هیجانی خود در مقابل مشکلات زندگی به کار می‎برند.

«ایران 57» سیلی محکمی به «انقلاب 1979»

گروه شبکه‌های اجتماعی: زمانی که بازی ضدانقلابی «انقلاب 1979» روانه بازار بین‌الملل شد، مرکز هنرهای رقومی بسیج به این فکر افتاد تا شاید بتواند بازی در مقابل این بازی ضدانقلابی بسازد.

خیر مجازی را در ایام نوروز دریابیم

گروه شبکه‌های اجتماعی: ایام نوروز فرصت مناسبی است تا بتوانیم به آخرت‌مان بیندیشیم و به کارهای خیر مجازی مشغول باشیم.

بهار، قرآن و طبیعت‌گردی

گروه سلامت: قرآن کریم مسلمانان را به گردش در طبیعت برای اندیشیدن، عبرت از سرنوشت ملت‌ها و مذاهب سفارش کرده است.

خدایی که بی‌شمار می‌بخشد و محاسبه می‌کند!

گروه جامعه: موفق‌ها معتقدند خالق هستی پس از هر اشتباه‌، مجددا مسیر درست و مناسب جدیدی را مقابلشان قرار می‌دهد و چیزی به نام شکست ابدی وجود ندارد که هرچه هست فقط محاسبه مجدد است.

مسئولان كشور برای تحقق فرمايشات مقام معظم رهبری تلاش كنند

گروه جامعه: نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت با اشاره به اينكه مقام معظم رهبری در سخنرانی مشهد راهكارهای خروج از گرفتاری‌ها را مطرح كردند، ابراز اميدواری كرد كه در پايان امسال كارنامه بسيار درخشانی از مسئولان كشور را شاهد باشيم.

اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در ایوان انتظار

گروه جامعه: معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در زیرگذر «ایوان انتظار» در حال برگزاری است.

زندگی دیجیتال امنی داشته باشید

گروه شبکه‌های اجتماعی: در بخشی از یادداشت وارده معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: حفظ امنيت زندگي ديجيتال يكي از مسائل پراهميت در دنياي امروز است. حفاظت از اين زندگي و جلوگيري از بروز استرس‌هاي ناشي از حملات ديجيتال در سلامت جسمي ما نيز تأثير دارد.

اجابت‌ به صلاح‌ترین و نیکوترین شکل ممکن

گروه جامعه: چیزهایی که رویشان کنترل نداری را به خالق هستی بسپار او خودش به کاینات طوری دستور می‌دهد که اجابت‌ها به صلاح‌ترین و نیکوترین شکل ممکن اتفاق بیافتند.

از دیدار با سالخوردگان فامیل تا بوسیدن کودکان دخترمان

گروه جامعه: بوسیدن کودکان دخترمان و دید و بازدید با سالخوردگان فامیل از توصیه‌های دینی است که می‌توانیم در ایام نوروز با تمرین و ممارست آن، سبب تقویت و تسری این رفتار پسندیده در سایر روزهای سال شویم.

دید و بازدید را مجازی نکنیم

گروه شبکه‌های اجتماعی: فلسفه اصلی نوروز تجدید روابط عاطفی؛ پاک کردن کینه‌ها از دل؛ تداوم دوستی‌ها و محبت‌ها و تحکیم رشته‌های الفت بوده و است که هیچکدام از این فرآیندهای قابل انعکاس و انتقال در فضای مجازی نیست.

رزق و روزی خانواده را با دعاگو بودن برای دیگران افزایش دهیم

گروه جامعه: در ایام نوروز فرصت بیشتری در اختیارمان است تا در حق یکدیگر دعا کنیم چرا که امام سجاد(ع) نیز می‌فرمایند یکی از راه‌های ازدیاد رزق و روزی دعا در حق دیگران است.
یادداشت
گفتگو
گزارش