افتتاح ششمین نمایشگاه ایران نوشت

افتتاح ششمین نمایشگاه ایران نوشت

ششمین نمایشگاه ملی ایران نوشت با عرضه نوشت افزار ایرانی اسلامی، صبح سه‎شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام احمد مازنی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم، فاضل نظری، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سعید حسینی، مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی اسلامی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
ز غوغای جهان فارغ

ز غوغای جهان فارغ

در این روزهای پر تب و تاب گرم تابستانی، کودکان فارغ از همه هیاهوها بهترین امید و آسایش خانواده هستند که به بهانه بازی و تفریح آنها بزرگترها نیز ساعاتی را به دور از مشکلات می‌گذرانند٬ بوستان حضرت ابراهیم(ع) یکی از مقصد‌های خانواده‌ها برای ساعات فراغت است.
بارش شهابی

بارش شهابی

بارش شهابی برساوشی از برجسته ترین بارش‌های شهابی سالیانه است. این بارش شهابی از توده ذرّات برجای‌مانده از دنباله‌دار سوئیفت‌تاتل به وجود می‌آید. اوج این بارش شهابی معمولاً هرساله ۲۱ تا ۲۲ مرداد ماه قابل مشاهده است. کانون این بارش در صورت فلکی ذات الکرسی و در نزدیکی مرز آن با صورت فلکی پرساوش واقع شده‌است.
گنجینه قرآن کریم حرم حضرت معصومه(س)

گنجینه قرآن کریم حرم حضرت معصومه(س)

گنجینه قرآن کریم کتابخانه حرم کریمه اهل بیت(ع) مملو از آثار ارزشمندی از کاتبان مختلف است که در دوره‌های گذشته توسط افراد مختلف، در این مجموعه گردآوری شده است.
ييلاق اولس بلنگاه در ماسال

ييلاق اولس بلنگاه در ماسال

ييلاق اولس بلنگاه از ييلاقات ميان کوهي و پر جمعيت و دارای ساختمان های مسکونی زياد با اسکلت چوبی است، که اغلب ساکنين آن از شهروندان ماسال هستند و براي استراحت و گذراندن فصل گرما در آنجا زندگي مي کنند. اين ييلاق در مسير راه خلخال واقع شده و از دو تالار مهمان پذير برخوردار است که در تمام فصول سال آماده سرويس دهي به توريست و گردشگران است. خداوند متعال در سوره حجر آيه 22 می‌فرماید: «وَأَرْسَلْنَا الرِّيَاحَ لَوَاقِحَ فَأَنْزَلْنَا مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَسْقَيْنَاكُمُوهُ وَمَا أَنْتُمْ لَهُ بِخَازِنِينَ؛ ما بادها را براي بارور ساختن (ابرها و گياهان) فرستاديم و از آسمان آبي نازل کرديم و شما را با آن سيراب ساختيم، در حالي که شما توانايي حفظ و نگهداري آن را نداشتيد.»
دیدار اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب

دیدار اقشار مختلف مردم با رهبر انقلاب

هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، صبح امروز ۲۲ مردادماه با حضور در حسینیه‌ی امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
دسته‌ عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه(س) در سوگ جوادالائمه(ع)

دسته‌ عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه(س) در سوگ جوادالائمه(ع)

به مناسبت شهادت امام جواد(ع) و برای ادای احترام به ساحت عمه بزرگوار این امام، مراسم عزاداری توسط دسته خادمان حرم مطهر حضرت معصومه(س) امروز ۲۱ مرداد ماه برپا شد.
جلسه هیئت انگلیسی زبانان  «امت»

جلسه هیئت انگلیسی زبانان «امت»

جلسات هیئت انگلیسی «امت» در سال جدید، از مجموعه ایوان شمس، به مسجد فرشته تهران انتقال یافته تا مراسم های اندیشه‌ای، فرهنگی و دینی این جمع، هرچه بیشتر به صورت مردمی اداره شود.
مشهد در سوگ جوادالائمه(ع)

مشهد در سوگ جوادالائمه(ع)

به مناسبت شب شهادت فرزند امام هشتم حضرت جواد الائمه(ع) جمعی از مردم مشهد با تجمع در میدان شهدا، بعد از اقامه نماز مغرب به سمت حرم مطهر رضوی عزاداری کردند. این مراسم با اجتماع عزادار زائر و مجاور بارگاه رضوی و عرض تسلیت به امام هشتم به مناسب شب شهادت فرزندشان در صحن جامع رضوی پایان یافت.
مراسم عزاداری شهادت حضرت جوادالائمه (ع)

مراسم عزاداری شهادت حضرت جوادالائمه (ع)

مراسم عزاداری شهادت حضرت جوادالائمه(ع) با سخنرانی حجت الاسلام سید عباس موسوی مطلق و مداحی سیدمجید بنی فاطمه شامگاه يکشنبه ۲۱ مرداد در هیئت ریحان الحسین برگزار شد.
1