بازدید زائرین راهیان نور از مناطق عملیاتی جنوب

بازدید زائرین راهیان نور از مناطق عملیاتی جنوب

زائرین راهیان نور از مناطق عملیاتی شلمچه، فکه و هویزه در جنوب کشور در ایام نوروز بازدید می کنند.
موزه ملی ملک

موزه ملی ملک

حاج حسین ملک، تاجر، واقف بزرگ و دوستدار فرهنگ و هنر ایران زمین کتابخانه و موزه ملی ملک را از حدود سال ۱۲۷۸ خورشیدی در مشهد مقدس بنیانگذاری کرد و پس از مدتی این مجموعه را به خانه پدری خود در بازار بین الحرمین تهران منتقل کرد تا در اختیار اهل فضل و دانش قرار گیرد. سپس در سال ۱۳۱۶ بر اساس وقف نامه ای آنرا تقدیم آستان مقدس امام رضا (ع) نمود. موزه ملی ملک از ۶ مجموعه سکه، آثارهنری، لاکی، فرش، تمبر، تابلوهای نقاشی. آثارنفیس خوشنویسی و هزاران نسخه خطی نفیس یا چاپ سنگی بویژه قرآن کریم تشکیل شده است. بنای این موزه در مجموعه فرهنگی میدان مشق تهران هر روزه پذیرای علاقمندان فرهنگ، هنر و تاریخ این مرز و بوم می باشد.
کاروان‌های راهیان نور در ایام نوروز

کاروان‌های راهیان نور در ایام نوروز

کاروان‌های راهیان نور در ایام نوروز همانند سال‌های گذشته حضور چشمگیر و متفاوتی با حال و هوایی خاص در یادمان های دفاع مقدس جنوب کشور داشته اند.
آرامش بهاری در جوار بارگاه امامزاده صالح (ع)

آرامش بهاری در جوار بارگاه امامزاده صالح (ع)

طرح نوروزی آرامش بهاری به همت سازمان اوقاف و امور خیریه با برپایی غرفه های تفریحی و آموزش دینی کودکان و نوجوانان، بخش مشاوره و پاسخهای شرعی در حوزه های مختلف و ... توسط جمعی از روحانیون مبلغ در امامزاده ها و بقاع متبرکه سراسر کشور از جمله آستان ملکوتی حضرت امامزاده صالح (ع) تهران در حال برگزاری است.
آستان مقدس سید الکریم (ع) در نوروز

آستان مقدس سید الکریم (ع) در نوروز

آستان مقدس و نورانی سید الکریم، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و بارگاه ملکوتی امامزادگان حضرت حمزه (ع) و حضرت طاهر (ع) در شهر ری، قبله تهران در تعطیلات نوروزی میزبان هزاران زائر شیفته و دلداده اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) از سراسر ایران اسلامی و ملل مسلمان جهان است.
باران بهاری

باران بهاری

هوای تهران، پایتخت ایران این روزها با مسافرتهای نوروزی ساکنان خود و کاهش چشم گیر آلاینده های جوی در شرایط آرمانی و کم نظیر پاک قرار دارد. بارش باران بهاری این رحمت الهی بر لطافت آن افزوده است و در نوروز ۹۶ هوایی فرحبخش و سالم که در طول سال و غالب فصول آرزو و حسرت هر شهروند تهرانی است به ارمغان آورده است.
اولین نماز جمعه تهران در سال ۹۶

اولین نماز جمعه تهران در سال ۹۶

اولین آیین عبادی، سیاسی و وحدت آفرین نماز جمعه تهران در سال ۹۶ به امامت حجت الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران و با حضور با شکوه مومنین و نمازگزاران تهرانی در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.
بارگاه منور حضرت شاهچراغ(ع) در نوروز

بارگاه منور حضرت شاهچراغ(ع) در نوروز

بارگاه نورانی و ملکوتی حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام برادر گرامی حضرت رضا (ع) در نخستین روزهای سال نو میزبان هزاران تن از ارادتمندان و شیفتگان اهل بیت رسول الله (س) از اقصی نقاط ایران و جهان اسلام است. مراسم تحویل سال نو شمسی با حضور قریب ۴۰۰هزار تن از زائرین و مجاورین سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در ایران اسلامی در این آستان مقدس برگزار شد.
سخنرانی رهبر معظم انقلاب در اجتماع زائران حرم رضوی

سخنرانی رهبر معظم انقلاب در اجتماع زائران حرم رضوی

در نخستین روز سال ۱۳۹۶، سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) با حضور در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام در جمع زائران و مجاوران این حرم نورانی سخنرانی کردند.
1