کد خبر: 3456596
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۷
در آستانه اربعین حسینی؛
گروه جامعه: با هدف مشارکت خیران و نیکوکاران در اعزام خانواده‌های نیازمند به اماکن زیارتی از سوی کمیته امداد «کمپین شوق زیارت» راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، طرح شوق زیارت در آستانه اربعین سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با هدف مشارکت خیران و نیکوکاران در اعزام خانواده‌های نیازمند به اماکن زیارتی از سوی کمیته امداد اجرا می‌شود.

این کمپین با شعار «یاریگرکسانی باشیم که در حسرت زیارت مانده اند» آغاز به کار کرده و با راه اندازی آن به شناسایی نیازمندانی که تا کنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، در طول سال شناسایی و ساماندهی شده و  با مساعدت خیران و نیکوکاران زمینه سفر آنان فراهم شود.

اعتبارات اجرای این طرح از کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم خیر و نیکوکار تامین می شود که بر این اساس هزینه اعزام زائران به مشهد الرضا (ع) برای هر نفر 300 هزار تومان و عتبات عالیات 700 هزار تومان اعلام شده است.

پیش از این کمیته امداد نیز با مشارکت خیران، مددجویان را به زیارت ائمه اطهار(ع) و دیگر اماکن مقدسه به ویژه مشهدالرضا اعزام کرده است.

بر اساس این گزارش سال گذشته 70 هزار نفر از این مددجویان برای نخستین بار به مشهد مقدس مشرف و در نیمه نخست امسال نیز حدود 40 هزار نیازمند از سراسر کشور به زیارت ثامن الحج(ع) اعزام شده‌اند.

گفتنی است علاقه مندان برای مشارکت در این طرح می توانند به سایت شوق زیارت به آدرس: shogheziarat.ir مراجعه و از نحوه پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: