کد خبر: 3529909
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
گروه اجتماعی: دبیر اجرایی نمایش فرهنگی «فصل شیدایی» با بیان اینکه مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی جدیدترین اجرای خود را در گیلان به روی صحنه می‌آورد، گفت: نمایش مذکور با محوریت توسل به اهل بیت(ع) است.

رحمانی، دبیر اجرایی نمایش فرهنگی و هنری «فصل شیدایی» در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، با بیان اینکه مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی(مهنا) جدیدترین اجرای خود را در استان گیلان به روی صحنه می‌آورد، افزود: نمایش «فصل شیدایی» روایت از خلقت حضرت آدم(ع) تا ظهور امام عصر(عج) است.

وی اظهار کرد: نمایش «فصل شیدایی» با محوریت توسل به اهل بیت(ع) است و صحنه‌های درخشان تاریخ اسلام و دلاوری‌های مردان سرزمین گیلان را به نمایش می‌گذارد.

این مسئول فرهنگی با تاکید بر اینکه نمایش فصل شیدایی با هدف ترویج معارف، آموزه‌های الهی، تاریخ شیعه، اهل بیت(ع) و تاریخ معاصر گیلان است، مطرح کرد: این نمایش به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان و با مشارکت سپاه قدس گیلان، روایت هنری از خلقت آفرینش، هبوط آدم تا ظهور است.

رحمانی با بیان اینکه نمایش فرهنگی و هنری فصل شیدایی نسخه جدیدتری از آثار شب‌های آفتابی و ستاره صبح است، گفت: این نمایش به مراتب تکنیک‌های جدیدتری از ترکیب نور و صدا و تصویر به همراه اجرای نمایش‌های میدانی بازی، فرم و رزمایشی است.

دبیر اجرایی نمایش فرهنگی و هنری فصل شیدایی اظهار کرد: نهضت جنگل و یادآوری قیام میرزا کوچک خان قهرمان و یارانش از بخش‌های نمایشی ویژه فصل شیدایی در رشت است.

رحمانی تصریح کرد: حضور تماشاگر در دل روایت، جزیی از صحنه بودن و حس هیجان حضور در روایت‌های تاریخی از ویژگی‌های این فعالیت هنری فاخر است.

وی با اشاره به اینکه اجرای فصل شیدایی در رشت با 140 نفر هنرور بومی و داوطلب به اجرا در می‌آید، خاطرنشان کرد: نمایشگاه مجموعه‌های فرهنگی مردمی استان نیز در جنب سالن نمایش، قبل و بعد از نمایش فصل شیدایی ارائه خدمات خواهند کرد.

دبیر اجرایی نمایش فرهنگی و هنری فصل شیدایی عنوان کرد: فصل شیدایی به لحاظ فرم و محتوا گران‌سنگ و فرصتی برای دیدن سبک جدیدی از فعالیت هنری برای عموم مردم هنردوست استان است.

رحمانی تصریح کرد: فصل شیدایی به طراحی و کارگردانی سعید اسماعیلی و با روایت رسالت بوذری آماده می‌شود تا به مردم ولایتمدار و خونگرم دیار گیلان سلام کند و به روی صحنه رود.

وی افزود: اطلاعات، اخبار، تصاویر و دریافت بلیط اینترنتی از نیمه شهریور ویژه مردم سراسر استان در سایت seraj8.ir و توزیع فیزیکی از طریق باجه در پیاده‌راه فرهنگی، پارک شهر و شهرک گلسار است.

رحمانی با اشاره به اینکه نمایش فصل شیدایی از 24 شهریور 95 لغایت 2 مهر 95 به مدت 10 شب برگزار می‌شود، تاکید کرد: این نمایش از ساعت 18 الی 24 در تاریخ‌های یاد شده با ارائه برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری برگزار می‌شود.

این مسئول فرهنگی با تاکید بر اینکه نمایشگاه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از ساعت 18 و نمایش هنری فصل شیدایی ساعت 20 برگزار می‌شود، اظهار کرد: اتوبوس جهت ایاب و ذهاب از ساعت 18 در میدان مصلی آماده ارائه سرویس‌دهی است.

وی با بیان اینکه نمایش فصل شیدایی همزمان با ایام پر برکت دهه ولایت، عید سعید غدیر و هفته دفاع مقدس است، تصریح کرد: محل برگزاری این نمایش کیلومتر 4 جاده رشت به تهران، دهکده مقاومت(محوطه ورودی لشکر 16 قدس) است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: