کد خبر: 3666654
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
آيت‌الله صفايی بوشهری عنوان كرد:
کانون خبرنگاران نبأ: مفسر قرآن حوزه علميه امام خمينی(ره) بوشهر عنوان كرد: تنها نوایی که می‌شود انسان مؤمن با خدا و فرشتگان همنوایی كند همین ذكر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) است که ريشه در اطاعت از خداوند قادر دارد و بهترين سبک زندگی اهل بيتی است.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، آيت‌الله غلامعلی صفايی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر، دوم آذرماه در جلسه ختم صلوات و انس با اهل بيت(ع) که در مسجد امام حسن مجتبی‌(ع) محله كوتی منطقه 1 شهر بوشهر برگزار شد، با بيان اينكه حضور در این جلسات و مراسم اهل بیتی یک موهبت و هدیه الهی است، گفت: شاید تنها ذكری که هم خدا، هم فرشتگان و مؤمنان دعا را برآورده می‌کند، همین صلوات بر محمد و آل محمد(ص) است.
وي با اشاره بر اينكه خداوند سبحان در آيه 56 سوره احزاب «إِنَّ اللهَ وَ مَلائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلیما» بر فرستادن ذكر صلوات بعد از اقامه هر نماز بسيار تأكيد كرده است، افزود: فرشتگان و ملائكه سراسر صلوات می‌فرستند و تنها نوایی که می‌شود انسان مؤمن با خدا و فرشتگان همنوایی كند همین ذكر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) است که ريشه در اطاعت از خداوند قادر دارد و بهترين سبک زندگی اهل بيتی است.
نويسنده كتاب «پايان دنيا در كلام خدا» در ادامه اظهار کرد: هر صلوات موجب محو شدن 10 گناه می‌شود و 10 ثواب نوشته می‌شود و 10 حاجت مؤمن نیز برآورده می‌شود و در جلساتی كه با حضور مؤمنان و مؤمنات بر پا می‌شود زياد ذكر صلوات فرستاده شود.
آيت‌الله صفايی بوشهری با اشاره به اينكه از سوی خیلی از مراجع به مانند مرحوم بهاءالدینی و مرحوم بهجت به برگزاری جلسه صلوات بسیار تأکید شده است، بيان کرد: صلوات ذکر کثیر است و فرستادن اين ذكر در مساجد، خانه خدا و با حضور مؤمنان یک فضای نورانی را ایجاد می‌کند که انسان متنعم به بسیاری از برکات می‌شود.
مفسر قرآن حوزه علميه امام خمينی‌(ره) بوشهر گفت: کسی که اول دعا و وسط دعا و آخر دعا صلوات بفرستد، دعای او از ناحیه خدا استجابت می‌شود و این یک بنای خیر برای انسان‌های مؤمن است.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان بوشهر با تأكيد بر اينكه حداقل هزار صلوات در ماه ربیع بفرستید و به اهل بيت رسول الله‌(ص) اهدا كنيد، افزود: در برپايی اين محافل ذكر بايد سکوت و اخلاق حاكم شود و اين ذکر، یک ذکر مهمی است و همنوایی با خداست، نباید حرف و ذکر دیگری در این جلسه گفت و افراد سعی كنند با وضو وارد اين مجالس نورانی و معنوی شوند.
رئيس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در ادامه با بیان اينكه خداوند خطاب به نبی مكرم اسلام در آيه 3 سوره نصر «فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ وَ اسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ کانَ تَوَّاباً» بر فرستادن ذكر و استغفار كردن اشاره داشته است، گفت: خداوند در اين آيه به حضرت محمد مصطفی(ص) اين‌گونه اشاره كرده است كه «پس پروردگارت را حمد و تسبیح گو و از او طلب آمرزش کن، همانا که او بسیار توبه‌پذیر است» و لذا صلوات هدیه نورانی خدا است و باید این فرهنگ در مساجد، خانواده‌ها و جامعه نهادينه شود.
امام جمعه بوشهر در پايان عنوان كرد: خدا، انسان‌ها را با فرستادن ذكر صلوات رتبه‌بندی می‌کند و کسی که صلوات بیشتری بفرستد رتبه بالاتری دارد.
يادآور می‌شود: آئين جلسه ختم صلوات و انس با اهل بيت(ع) از سوی آيت‌الله صفايی بوشهری، مفسر قرآن كريم و با همكاری كانون فرهنگی و هنری امام هادی‌(ع) در مسجد امام حسن مجتبی(ع) محله كوتی منطقه 1 شهر بوشهر به‌صورت هفتگی در ماه ربيع برگزار می‌شود.
حامد فكوري
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: