کد خبر: 3691737
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
گروه اقتصادی- مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: با توجه به پتانسیل گردشگری سلامت، تاریخی و طبیعی در حوزه دو شهرستان محلات و دلیجان تاکنون ۱۵ اقامتگاه روستایی مراحل تشکیل پرونده و دریافت موافقت‌های اولیه و اصولی را طی کرده‌اند.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی سید محمد حسینی، مدیرکل میراث فرهنگی استان، گفت: با توجه به پتانسیل‌ گردشگری سلامت، تاریخی و طبیعی در حوزه دو شهرستان محلات و دلیجان تاکنون ۱۵ اقامتگاه روستایی مراحل تشکیل پرونده و دریافت موافقت‌های اولیه و اصولی را طی کرده که از این میان ۸ واحد در حال انجام پروژه تبدیل و یا ساخت هستند.
وی ادامه داد: در راستای تحول و تغییر نگرش در صنعت گردشگری جهان و همچنین اشراف به موقعیت جغرافیایی شهرستان دلیجان که در شاهراه مواصلاتی استان اصفهان و تهران، همچنین در مسیر استان قم قرار دارد و همچنین به عنوان نگین سبز صنعت گردشگری استان، سرمایه گذاران بخش گردشگری اقبال بیشتری به ورود به این شهرستان‌ دارند.
حسینی ادامه داد: به همین دلیل و همچنین در راستای سیاست‌های دولت در خصوص تسهیل سرمایه گذاری در بخش گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی با ایجاد رابطه‌ای مطلوب با سرمایه گذاران و تسهیل در امور اداری این بخش توانسته گامی موثر در روند توسعه گردشگری بردارد.
وی اضافه کرد: در حالی که در استان روند ساخت هتل‌ها همچنان پی‌گیری می‌شود توانسته‌ایم نوعی جدید از اقامت گاه‌ها را که اصیل‌تر و نزدیک‌تر به بافت فرهنگی جامعه هستند را گسترش دهیم. اقامتگاه‌های بوم گردی به دلیل قرار داشتن در بافت فرهنگی روستایی یا بافت‌های تاریخی توان جذب مطلوب گردشگران خارجی را دارند و از این لحاظ می‌توانند به توسعه و پذیرش گردشگران خارجی کمک شایانی کنند. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: