حرم کریمه اهل بیت(ع) در شب عید غدیر

حرم کریمه اهل بیت(ع) در شب عید غدیر

همزمان با شب عید سعید غدیر، حرم کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) سراسر شادی و سرور بود. عاشقان و شیعیان امیرالمؤمنین علی (ع) با رعایت مسائل بهداشتی در صحن و سرای دخت موسی جعفر حضور پیدا کرده و عید شیعیان را به این بانوی با کرامت تبریک گفتند.
چهل‌وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف در قم

چهل‌وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف در قم

همزمان با عید سعید غدیر، چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف قم در بخش آقایان، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پانزدهم و شانزدهم مردادماه در اداره‌کل اوقاف این استان با رعایت پروتکل‌های اعلامی ستاد مبارزه با کرونای کشور برگزار شد.
دعای عرفه در جوار کریمه اهل بیت(ع)

دعای عرفه در جوار کریمه اهل بیت(ع)

مراسم دعای عرفه امام حسین (ع) بعد از ظهر پنجشنبه، ۹ مردادماه با حضور اقشار مختلف مردم در حرم حضرت معصومه (س) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
سوگواری شهادت امام محمدباقر(ع) در قم

سوگواری شهادت امام محمدباقر(ع) در قم

همزمان با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت امام محمدباقر(ع) شهر قم سراسر اندوه و ماتم شد و اقشار مختلف مردم در قالب دسته‌های عزاداری برای عرض تسلیت به کریمه اهل بیت به حرم این بانو مشرف شدند.
جهاد در میدان مبارزه با کرونا

جهاد در میدان مبارزه با کرونا

استان قم در مرز هشدار پیرامون شیوع مجدد کرونا قرار دارد و با توجه به افزایش ابتلا به این ویروس گروه های جهادی دوباره پا به عرصه میدان گذاشته و در بیمارستان کامکار قم همپای کادر درمان به کمک بیماران بستری در بخش های مختلف این بیمارستان شتافتند.
مسجد جامع قم، بنایی که در سه دوره تاریخی بنا شد

مسجد جامع قم، بنایی که در سه دوره تاریخی بنا شد

مسجد جامع قم، بنایی است با مساحتی حدود ۶ هزار متر مربع، که ساخت و احداث آن، در چندین دوره‌ زمانی مختلف، صورت گرفته است. معمار و طراح این بنای تاریخی، قسمت‌های متعددی از جمله سردر ورودی، صحن، ایوان‌، گنبدخانه و شبستان را برای آن در نظر گرفته است. به نظر می‌رسد بخش گنبدخانه‌ مسجد، قبل از دیگر قسمت‌های این اثر تاریخی، ساخته شده باشد. سازندگان این اثر تاریخی، ۲ در ورودی را برای آن در نظر گرفته‌اند که یکی در بخش غربی بنا و به عنوان ورودی اصلی تلقی شده و دیگری در کوچه‌ای فرعی و متصل به شبستان‌های واقع در شمال عمارت، قرار دارد.
پیوند آسمانی

پیوند آسمانی

اولین روز از ماه ذی الحجه برابر است با سالروز زیباترین پیوند آسمانی حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) در جهان اسلام که به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است و روز فرخنده برای افرادی است که زندگی خود را با خاطرهای زیبا از سالروز ازدواج امام علی و حضرت فاطمه (س) آغاز می‌کنند. این تصاویر آرشیوی می‌باشد و طی چندین ماه ثبت شده است.
برداشت انگور از باغات استان قم

برداشت انگور از باغات استان قم

قم از نظر آب و هوا جزء مناطق گرم و خشک محسوب می‌شود و به همین خاطر برداشت انگور از باغات این استان از اوایل تیرماه شروع شده و تا اواسط مرداد ادامه دارد. بیشتر مزارع زیر کشت انگور در بخش جعفریه قم و در دشت طغرود قرار دارند.
من ماسک می‌زنم

من ماسک می‌زنم

استفاده از ماسک به ویژه در محیط‌های پرازدحام مانند فروشگاه‌ها، پیاده‌رو‌ها یا در وسایل حمل و نقل عمومی اهمیت بیشتری دارد، اما نباید فراموش کرد که استفاده از ماسک نیاز به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را از بین نمی‌برد.
دریاچه نمک حوض سلطان به رنگ سرخ

دریاچه نمک حوض سلطان به رنگ سرخ

حوالی ۳۵ کیلومتری بزرگراه قم تهران، دریاچه نمک حوض سلطان قرار دارد. این روزها در پی بارش‌های مناسب و به دنبال رهاسازی حقابه قمرود، این دریاچه که در سال‌های گذشته در مقاطعی به طور کامل خشک شده و کف نمکی آن با اشکال چند وجهی نمایان بود، مجدد احیا شد و هم اکنون پهنه این دریاچه حداکثر میزان آب را در خود جای داده است. این روزها در اتفاقی نادر و به دلیل شکوفایی جلبکی رنگ آب این دریاچه به رنگ قرمز درآمده است که باعث جذابیت برای گردشگران این منطقه شده است.
1