کد خبر: 1403494
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۴
گروه اجتماعی: مدیر حوزه‌های علمیه خوی گفت: مبارزه با تفکر ملی‌گرایی، مبارزه با مکتب انحرافی مارکسیسم و مبارزه با تفکر اسلام منهای روحانیت از ویژگی‌های اندیشه شهید مطهری است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام شکوری، مدیر حوزه‌های علمیه خوی امروز، 15 اردیبشهت‌ در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید مظهری با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی ایشان گفت: شهید مطهری در چند جبهه مهم آن روز از جمله تفکر ملی‌گرایی، مکتب انحرافی مارکسیسم، تفکر اسلام منهای روحانیت، تفکر التقاطی و نفاق، حرکت اسلام‌زدایی رژیم پهلوی، با افراد سطحی‌نگر و تحریفات جریان‌های روشنـفکـری مبارزه می‌کرد.

وی گفت: شهید مطهری در جامعه ما به‌عنوان یک فیلسوف معروف است در عین حال او یک فقیه قوی و از شاگردان زبده حضرات آیات حجت تبریزی‌، بروجردی، محقق داماد و رهبر کبیر انقلاب بود و کتاب‌هایی که ایشان در زمینه موضوعات فقهی تدوین کرده‌اند نمایانگر عمق بینش فقهی و فقهاتی اوست‌.

وی ادامه داد: آیت‌الله مطهری در سفری به نجف اشرف ملاقاتی با مرحوم آیت‌الله العظمی خویی داشته که از وی می‌پرسند آقای مطهری را چگونه یافتید در پاسخ می‌فرماید آقای مطهری بحری است موّاج.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: شهید مطهری خود را وقف بر اسلام کرده بود و هر کجا که احساس نیاز می‌کرد وارد می‌شد چه از طریق سخنرانی یا نویسندگی یا تدریس و یا موضع‌گیری سیاسی، به‌طوری‌که در برخورد با تفکرات مارکسیستی علل گرایش به مادی‌گری را می‌نویسد و در مبارزه با تفکرات ملی‌گرایی خدمات متقابل اسلام و ایران را تدوین می‌کند و در مبارزه با سطحی‌نگری‌ها مقتضیات زمان را تدوین می‌کند و جهت برطرف ساختن نیازمندی‌های کودکان داستان‌های راستان را می‌نویسد و در مقابله با اقدامات ضد‌حجاب و عفت زنان کتاب حجاب را می‌نویسد‌.

عضو شورای مدیریت حوزه استان اظهار کرد: امروز باید همه اساتید و معلمان حوزه و دانشگاه و‌ همچنین آموزش و پرورش باید روش‌های تعلیم و تربیت شهید مطهری را سرلوحه فعالیت‌های خویش قرار بدهند.

حجت‌الاسلام شکوری در پایان یادآور شد: استکبار جهانی و عوامل داخلی آن، شهید مطهری را بهتر از ما شناخته بود و خطر اصلی را برای آینده خود وجود شهید مطهری می‌دانستند لذا با ترور کردن این شهید بزرگوار آسیب جدی به انقلاب و نظام ما وارد کردند بدین جهت بر حوزه‌های علمیه است که نهایت تلاش را انجام دهند تا امثال شهید مطهری در حوزه‌های علمیه تربیت شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: