کد خبر: 3821333
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
گروه ادب ــ چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در سراسر کشور کلید خورد.

آغاز چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوانبه گزارش ایکنا به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی رویداد‌های ترویج کتابخوانی، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور و نهاد‌های همکار از جمله نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان را برگزار می‌کند.
رقابت جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در شهر‌ها و روستا‌های سراسر ایران به این ترتیب است که؛ فعالیت باشگاه‌های کتابخوانی دائمی بوده و هر زمان از سال با شرایطی که در این شیوه‌نامه آمده است، علاقه‌مندان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت، باشگاه خود را ثبت کنند.
باشگاه‌هایی که در سال‌های قبل ثبت شدند، در سال ۱۳۹۸ هم رسمیت دارند و می‌توانند در جام باشگاه‌ها شرکت کنند و از تخیف کتاب برخوردار شوند. تسهیلگرانی می‌توانند باشگاه تشکیل دهند که در کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده باشند. تسهیلگرانی که در سال‌های گذشته دوره‌های آموزشی را گذرانده باشند، می‌توانند در سال ۱۳۹۸ باشگاه جدید هم تشکیل بدهند.
دوره جدید کارگاه‌های آموزشی برای تسهیلگران مطابق شیوه‌نامه‌ها برای سال ۱۳۹۸ نیز در شهر‌های مختلف برگزار خواهد شد و کارگاه‌های تسهیل‌گران را مربیانی برگزار خواهند کرد که در کارگاه‌های آموزشی مراکز استان شرکت کردند و مطابق این شیوه‌نامه واجد شرایط هستند.
کار تسهیلگران داوطلبانه بوده و پس از گذراندن کارگاه آموزشی می‌توانند طبق شیوه‌نامه باشگاه کتابخوانی ثبت کنند. باشگاه‌های کتابخوانی ثبت شده نیز می‌توانند در رقابت‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی شرکت کنند. در این راستا باشگاه‌های کتابخوانی شهری و روستایی برای شرکت در جام باشگاه‌های کتابخوانی ابتدا باید در مرحله جام باشگا‌ه‌های کتابخوانی در شهرستان شرکت کنند.
این دوره از جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در رشته‌های باشگاه برگزیده، نامه برگزیده، فیلم برگزیده کتاب برگزیده، تسهیلگر برگزیده و کتابفروش برگزیده برگزار می‌شود. برگزیدگان جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان به صورت سه باشگاه برگزیده، سه نامه برگزیده، سه فیلم برگزیده، سه کتاب برگزیده به انتخاب اعضای باشگاه‌های شهرستان و یک کتابفروش فعال در شهرستان به دبیرخانه مرکزی در تهران معرفی می‌شوند.
جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان کشور با حضور برگزیدگان شهرستانی در رشته‌های پنچگانه برگزار خواهدشد. علاوه بر این داوران بر اساس مستندات پرونده باشگاه‌ها از میان تسهیلگران کل باشگاه‌های راه یافته به مرحله کشوری، تسهیلگران برگزیده را نیز معرفی خواهند کرد.
علاقه‌مندان برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانند از طریق تماس با شماره‌های ۰۲۱۸۸۸۶۱۳۲۴- ۰۲۱۸۸۳۴۲۹۸۰-۰۲۱۸۸۳۴۲۹۷۹ و یا پست الکترونیک iranbookpromotion@gmail.com اطلاعات مورد نیاز را تهیه کنند.
یادآور می‌شود؛ دستورالعمل‌های اجرایی و شیوه‌نامه‌های جام باشگاه‌ها و برگه‌های ثبت‌نام از طریق سایت www.bookpromotion.ir قابل دریافت است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: