کد خبر: 3850898
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
جهانگیری در حاشیه راهپیمایی اربعین:
گروه سیاسی ــ معاون اول رئیس‌جمهور گفت: راهپیمایی اربعین که هر سال باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود به پدیده و تجربه‌ای نوین از نماد‌های جهان اسلام در پیگیری آرمان ظلم‌ستیزی، آزادی، آزادی‌خواهی و آزادگی مبدل شده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری ظهر امروز(شنبه) در جریان سفر به عراق و شرکت در گردهمایی بزرگ اربعین، در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت اربعین حسینی، هدف از سفر خود را شرکت در مراسم دینی و مذهبی اربعین،‌ عرض ارادت به ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) و اعلام حمایت و همراهی دولت ایران از زائران ایرانی و عاشقان امام حسین(ع) عنوان کرد و افزود: میزبانی شایسته از میلیون ها زائر امام حسین (ع) با وجود همه کمبودها کار بزرگی است و باید از این مهمان نوازی و تدارک امکانات و امنیت تشکر و قدردانی کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت و مردم عراق میزبانان خوبی هستند و بايد از همه موكب داران و مردم این کشور كه در مسیر نجف به کربلا تمام دارایی خود را خالصانه در اختیار زائرین قرار می دهند قدرداني كرد.

جهانگیری با مقایسه تعداد زائران و افرادی که در این تجمع عظیم شرکت می کنند، خاطرنشان کرد: ظرف ده سال اخير تعداد ایرانیانی که از مرزهای جمهوری اسلامی وارد عراق شده اند از 50 هزار نفر به بیش از 3 میلیون و پانصد هزار نفر تبديل شده است و اين روند ادامه خواهد داشت.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به حضور چشمگیر مردم عراق در پذیرایی از زوار، گفت: مدیریت و رسیدگی به چنین اجتماع بزرگی فراتر از ظرفیت و توان دولتهاست و گردهمایی اربعین اتفاقی استثنايي در جهان است. وي با بيان اينكه اربعين امروز به يك رسانه اجتماعي تبدبل شده است گفت: با وجود همه مقاومتها براي شنيده نشدن پيام عاشورا امروز هر زائر به يك رسانه اجتماعي تبديل شده و منادي پيام ظلم ستيزي و آزادي خواهي امام حسين(ع) است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: