کد خبر: 4066363
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸

«ریشه‌ها» سومین کتاب مسابقات کتابخوانی هشت بهشت شد

رمان «ریشه‌ها»، سومین کتاب از سومین دوره مسابقات مجازی کتابخوانی «هشت بهشت» ویژه دانشجویان سراسر کشور اعلام شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، رمان ریشه‌ها اثر «الکس هیلی» از تأثیرگذارترین کتاب‌های معاصر است.

الکس هیلی از طریق داستان یک خانواده، به حکایت فراموش‌نشدنی و مثال‌زدنی شخصیتی به نام «کونتا کینته» و شش نسل پس از او زندگی بخشیده است. شخصیت‌های زیادی از جمله برده‌ها و مردمان آزاد شده، کشاورزان و آهنگران، کارگران چوب و راه‌آهن، وکلا و معماران و البته یک نویسنده در این رمان دخیل هستند.

هیلی در رمان ریشه‌ها، کاری بسیار فراتر از بازگویی تاریخ خانواده خود کرده است. او به‌ عنوان نخستین نویسنده سیاهپوست آمریکایی که رد نیاکان خود را تا دورترین نسل‌ها گرفته، موفق به آشکار کردن گذشته حدود 25 میلیون آمریکایی آفریقایی‌تبار شده است.

او از فرهنگی غنی و بسیار قدیمی سخن گفته که توسط برده‌داری تا مرز نابودی کامل پیش رفت. اما رمان ریشه‌ها، در نهایت، فقط سیاهپوستان یا سفیدپوستان را مخاطب قرار نمی‌دهد، بلکه همه مردم از همه نژادها می‌توانند از رمان ریشه‌ها بهره‌مند شوند، چون داستان این رمان، یکی از بهترین گواه‌ها در نشان دادن انعطاف‌پذیری و مقاومت انسان در شرایط دشوار است.

دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور اعم از پزشکی و غیر پزشکی اعم از پیام‌نور، علمی کاربردی، علم و فرهنگ، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه علوم پزشکی ارتش و.... می‌توانند با مراجعه به سایت باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران به نشانی BookRc.ir برای شرکت در سومین مسابقه مجازی کتابخوانی هشت بهشت در سومین سال از برگزاری آن ثبت‌نام کنند.

آزمون این مسابقه، چون دوره‌های پیشین در آخرین جمعه هر (25 شهریور ۱۴۰۱) از ساعت ۹ تا ۲۴ به‌صورت مجازی (آنلاین) برگزار می‌شود. به دانشجویان برگزیده این مسابقه جوایز ۵ میلیون ریالی اهدا می‌شود. چنانچه دانشجویان در ورود به سایت و یا ثبت‌نام با مشکل مواجه شدند می‌توانند به آیدی تلگرامی @FarhangiJUT اطلاع دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مسابقات کتابخوانی هشت بهشت با شناسه FJUTBookRC@ امکانپذیر است. آدرس صفحه اینستاگرام معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران هم fju_tehran@ است.

نسخه الکترونیکی رمان «ریشه‌ها»، با ترجمه «علی‌رضا فرهمند» در بن‌سازه(پلتفرم) طاقچه موجود است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha