دلدادگان حسینی /1

آرزوی بانوی اوکراینی برای مجاور شدن در حرم امام حسین(ع) + فیلم

کد خبر: 4225640
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶

اللا پلسکا، بانوی شیعه اوکراینی، به دلیل حس آرامش شدیدی که از زیارت امام حسین(ع) دریافت کرده است، آرزو دارد بتواند در کنار حرم مطهر امام حسین(ع) مجاور شهر کربلا شود و جز برای دیدن اقوامش به کشورش بازنگردد.

آماده/ گفتگو// آرزوی بانوی شیعه اوکراینی برای مجاور شدن در حرم مطهر امام حسین(ع)

به گزارش ایکنا، اللا پلسکا، بانوی شیعه اوکراینی در تشرف دوم خود به حرم مطهر امام حسین(ع) و کربلای معلی، درباره مشاهدات خود از این زیارت و شگفت‌زدگی‌ خود از جمعیت میلیونی زوار امام حسین(ع) و مهمان‌نوازی مردم عراق از زائران امام سوم شیعیان می‌گوید.

 

 

شرح دلدادگی او را در ادامه می‌خوانید.

ما در کربلای معلی شاهد بودیم که جمعیت مؤمنین در اینجا بیشتر از آن مقداری است که در موسم حج بیت‌الله الحرام حضور دارند و این مشخصه‌ای است که این پدیده را بخاطر بزرگ بودن و شاخص بودن آن از سایر پدیده‌های جهان ممتاز می‌کند. به خصوص که صدها هزار نفر از آنها به میلیون‌ها زائر خدمت می‌کنند و به صورت رایگان به آنها غذا ارائه می‌کنند علاوه بر سایر خدماتی که ارائه می‌شود؛ این خدمت‌رسانی تنها در کربلای معلی نیست بلکه در شهرهای مختلف نیز وجود دارد و همین امر تعجب ما را برانگیخته و ما را شگفت‌زده کرده است، در شرایطی که کشورهای اروپایی از این صحنه‌های زیبا خالی است و ما از آنها درباره آنچه از امام حسین(ع) آموخته‌اند از جمله اخلاق پسندیده، سخاوتمندی، شجاعت و فداکاری ایشان سؤال می‌کنیم. 

حتی کودکان را می‌بینیم که به زائرین خدمت‌رسانی می‌کنند به اضافه مشاهدات دیگر که در آنها می‌بینیم بزرگ و  کوچک از زائران دعوت و حتی به آنها اصرار می‌کنند که به خانه‌هایشان تشریف ببرند تا به آنها خدمت کرده و فضای راحتی برای آنها فراهم کنند. خدا بر این نعمت‌ها شکر می‌گوییم.

وقتی این بار به کربلای معلی رسیدم و چشمم به پنجره مقدس ضریح مطهر امام حسین(ع) افتاد، اشکم سرازیر شد زیرا دفعه اول که مشرف شده بودم به دلیل جمعیت زیاد زوار موفق به لمس ضریح مطهر نشده بودم. چرا که آن زیارت مصادف شده بود با زیارت اربعین. اما خوشبختانه این بار موفق شدم ضریح را لمس کنم. این کار به من آرامش و اطمینان داد و احساس آرامش واقعی پیدا کردم، چیزی که در گذشته آن را گم کرده و پیش از این آن را احساس نکرده بودم. بنابراین تمام آرزویم این است که در تمام زندگیم اینجا و در این مکان مقدس بمانم.

با وجود اینکه ما در اوکراین از اماکن گردشگری طبیعی و بسیار زیبا بهره‌مند هستیم اما تا کنون چنین احساسی را که اینجا نزد امام حسین(ع) و برادرشان حضرت ابوالفضل العباس(ع) داریم تجربه نکرده‌ایم. لذا در حقیقت من تمایلی ندارم که به اوکراین بازگردم بلکه قصد دارم خانواده و دوستانم را دعوت کنم که با این نعمت بزرگ آشنا شوند و در صورت نیاز به آنجا باز می‌گردم و در نهایت شفافیت و راستگویی، مهمان‌نوازی مردم عراق و فضای معنوی و انسانی اینجا را برای آنها نقل می‌کنم و برای آنان از مشاهدات زیبای خود در کربلای معلی خواهم گفت.

ترجمه: فرشته صدیقی 

تدوین: سارا شهیدی پارسا ، پریا کرمی

انتهای پیام
captcha