کد خبر: 3755002
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷
گروه اجتماعی- رئیس کل دادگستری زنجان ضمن تأکید به رسیدگی به محرومان گفت: برای پاکسازی اجتماع از هر گونه آسیب، همه باید برای رسیدگی به وضعیت ضعیفان تلاش کنند.
رسیدگی به محرومین وظیفه همگانی استبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان زنجان امروز 19 مهرماه در دیدار با مدیرکل کمیته امداد با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر «مَنْ أَصْبَحَ ولم یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ» آن‌که صبح کند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشدمسلمان نیست، گفت:در آموزه‌های دین مبین اسلام سفارش زیادی در رسیدگی به محرومین آمده است و وظیفه همه ماست که به محرومین رسیدگی کنیم .
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان زنجان با وجود مدیری جهادی، انقلابی، با انگیزه و پرانرژی گام‌های بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف خدمات‌رسانی برداشته است، افزود: کمیته امداد هماهنگ‌کننده بین نیازمندان و خیرین، مردم و جامعه است و وظیفه همگانی است که به محرومین و ایتام تحت حمایت امداد کمک و رسیدگی کنیم.
رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه در دین مبین اسلام رسیدگی به نیازمندان و اکرام ایتام و تکریم سالمندان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار داشت:  برای پاکسازی اجتماع از هر گونه آسیب، همه باید تلاش کنند و رسیدگی به وضعیت ضعیفان جامعه و به ویژه یتیمان، به همین منظور است و حوزه قضایی استان آمادگی کامل دارد در همه زمینه‌ها یاریگر نیازمندان و محرومین باشد.
وی ادامه داد: بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی ریشه در فقر دارد و باید از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای ايجاد اشتغال و به خودکفائی رساندن خانواده‌های تحت حمایت استفاده کرد .
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: