چهارمحال و بختیاری - اجتماعی

اعزام گروه‌های پزشکی تخصصی به مناطق محروم چهارمحال‌وبختیاری

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) از اعزام گروه‌های جهادی تخصصی پزشکی به مناطق محروم استان به مناسبت ایام ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد خبر داد.
دانشکده پرستاری و مامایی لردگان با حضور وزیر بهداشت کلنگ‌زنی شد

دانشکده پرستاری و مامایی لردگان با حضور وزیر بهداشت کلنگ‌زنی شد

کلنگ دانشکده پرستاری و مامایی لردگان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر زمین زده شد، این دانشکده در مساحت ۳۰۰۰ متر مربع احداث می‌شود.

بیش از ۳۵۰۰ خدمت در هفته ایثار و مقاومت چهارمحال‌وبختیاری ارائه شد

کاظم کبیری از ارائه بیش از ۳۵۰۰ نفر خدمت به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و هفته مقاومت در سراسر استان خبرداد.
رنجی که با «حامیان» تسکین می‌یابد

رنجی که با «حامیان» تسکین می‌یابد

گروه جهادی و مردمی «حامیان بیماران سرطانی چهارمحال‌وبختیاری» در دی‌ماه سال ۹۹ کار خود را به همت یک جمع دغدغه‌مند و دلسوز مردمی آغاز کرد و با حمایت خیران نیک‌اندیش و مسئولان توانسته حامی ۲۷۰ بیمار سرطانی استان و خانواده‌های آنان باشد.
دانشکده پرستاری و مامایی علوم پزشکی شهرکرد افتتاح شد

دانشکده پرستاری و مامایی علوم پزشکی شهرکرد افتتاح شد

دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با حضور وزیر بهداشت و درمان و جمعی از مسئولان استانی افتتاح و به‌بهره‌برداری رسید.
نیروهای متدین و انقلابی به فرزندآوری دعوت شوند

نیروهای متدین و انقلابی به فرزندآوری دعوت شوند

وزیر بهداشت گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب، رشد جمعیت در کشور به چهار درصد رسید، اما امروز متأسفانه این عدد به ۱.۵ رسیده است و در چند سال آینده به سمت پیری جمعیت می‌رویم که قطعاً این مسئله یک بحران است، از علما درخواست داریم که نیروهای متدین و انقلابی را به فرزندآوری دعوت کنند.
عدالت در حوزه بهداشت و درمان محقق شود

عدالت در حوزه بهداشت و درمان محقق شود

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام با تأکيد بر اینکه در حوزه بهداشت و درمان باید عدالت محقق شود، گفت: گاهی به بهانه مقرون به صرفه نبودن، جمع بزرگی از افراد در مناطق محروم از خدمات درمانی محروم می‌شوند، کرامت انسانی حکم می‌کند که هیچ چیزی را قربانی موضوعات دیگر نکنیم، همه باید از امکانات درمانی برخوردار باشند.

مادر شهیدان «ترکی هرچگانی» به فرزندان شهیدش پیوست

فاطمه مولوی وردنجانی مادر شهید «علی ترکی هرچگانی» و جانباز متوفی «امان‌الله ترکی هرچگانی» دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندانش پیوست.
حمایت کمیته امداد از ۸۲ هزار بیمار صعب‌العلاج کشور

حمایت کمیته امداد از ۸۲ هزار بیمار صعب‌العلاج کشور

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه ۸۲ هزار بیمار صعب‌العلاج در کشور تحت پوشش این نهاد قرار دارند، گفت: این افراد توانایی کار ندارند بنابراین تا پایان عمر تحت پوشش این نهاد قرار خواهند داشت، اما مابقی افراد باید به نحوی توانمند شوند و بتوانند شغل پایداری برای خود داشته باشند.

۵۰ اتوبوس برای اعزام زائران چهارمحال‌وبختیاری به مرقد امام(ره) اختصاص یافت

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) گفت: با توجه به درخواست‌ها از سوی اقشار مختلف مردم و محدود بودن امکانات حمل و نقل، تعداد ۵۰ اتوبوس برای اعزام ۲ هزار نفر از زائران مرقد مطهر حضرت امام(ره) از چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی شده است.