کد خبر: 1385423
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۲
گرو فضای مجازی: پایگاه اینترنتی «بشرای وحی» برگزیده جشنواره وب است که فعالیت‌های گسترده خود را در فضای مجازی برای کاربران به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، وب‌سایت موسسه فرهنگی قرآنی «بشرای وحی» در فهرست پنج وب‌سایت برتر جشنواره وب ایران‌ ‌در گروه «دین و معارف» و در کنار وب‌سایت‌های رضوی تی وی(متعلق به آستان قدس رضوی)، مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی(وابسته به معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم)، پایگاه جامع عاشورا و صدانت قرار داشت.

بشرای وحی، وب‌سایت برتر جشنواره وب ایران در گروه دین و معارف در سال جاری است. مؤسسه بشرای وحی در زمینه‌های مختلف فرهنگی فعالیت ‌می‌کند و دارای دو واحد مستقل مستندسازی و آرشیو دیجیتال است.

بشرای وحی، فعالیت‌های بسیاری را برای ترویج قرآن انجام می‌دهد که ازجمله آن می‌توان به واگذاری پنل رایگان پیامک به کاربران پورتال جامع قرآنیان در سراسر کشور، طراحی سایت برای مؤسسات قرآنی توسط گروه انفورماتیک پورتال جامع قرآنیان با تخفیف‌های ویژه، برگزاری کلاس‌های حضوری و مجازی در پایگاه جدید مؤسسه قرآنی بشرای وحی اشاره کرد.

پایگاه اینترنتی بشرای وحی به نشانی www.boshra-vahy.ir شامل بخش‌های گوناگونی است که کاربران اینترنتی را با فعالیت‌های این مؤسسه بیشتر آشنا می‌کند و امکاناتی را در اختیار آنان قرار می‌دهد. آرشیو اخبار، طرح‌های آموزشی، طرح ملی حفظ، فروشگاه آنلاین ازجمله بخش‌های این پایگاه است.

از دیگر فعالیت‌های مؤسسه بشری وحی، می‌توان به برگزاری محافل انس با قرآن کریم، تصویربرداری از مراسم قرآنی با استانداردهای پخش در صدا و سیما، آموزش الکترونیک قرآن کریم، برگزاری مسابقات قرآنی در سطح کشور با استفاده از فضای مجازی، برگزاری دوره‌های روخوانی‌، روان‌خوانی‌، مفاهیم‌، اخلاق‌، صوت و لحن‌، تفسیر و مهارت‌های زندگی از دیدگاه قرآن اشاره کرد.

برگزاری دوره‌های حفظ در سنین مختلف، اعطای گواهینامه رسمی کشوری پس از طی دوره‌های آموزشی، برگزاری دوره‌های تربیت مدرس، تولید نرم‌افزارهای متنوع قرآنی از دیگر فعالیت‌های موسسه فرهنگی قرآنی بشرای وحی است.

فعالیت‌های قرآنی این مؤسسه در یکی از منازل محله دارآباد شمیران از سال 1379 به طریق سنتی آغاز شد که با موافقت مادر بزرگوار یکی از شهدا و در منزل ایشان ادامه یافت. این کانون با وسیع‌تر شدن فعالیت‌هایش به مرکز قرآنی ارتقاء پیدا کرد و در سال 1386 با نام شهید مسعود قیدی ثبت شد. در سال 1388 پس از تغییر نام به مؤسسه قرآنی بشرای وحی به فعالیت گسترده‌تر ادامه داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: