کد خبر: 1389103
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۹
حجت‌الاسلام شکوری:
گروه سیاسی: امام جمعه خوی گفت: ملت وفادار و ولایتمدار ایران اسلامی در اجرای دستورات رهبری در زمینه اقتصاد و فرهنگ در سال جدید حماسه دیگر خواهد آفرید.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان غربی حجت‌الاسلام سید رضی موسوی امام جمعه خوی امروز اول فروردین در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: در آیات و روایات برای انسان‌های پرهیزکار ویژگی‌های بارزی مطرح‌شده که آنان را از سایر بندگان متمایز می‌سازد.
وی رعایت کردن اوامر و نواهی خداوند، انجام دادن رسالت‌های اجتماعی، کمک به نیازمندان جامعه، مبارزه با بدعت‌ها و انحرافات، دوری جستن از گناه و آلودگی و بهره‌گیری از مواهب و نعمت‌های دنیا و آخرت را از جمله ویژگی‌های متقین عنوان کرد.
حجت‌الاسلام شکوری با اشاره به پیام نوروزی ولی امر مسلمین که سال 93 را به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام‌گذاری فرمودند گفت: ملت وفادار و ولایتمدار ایران اسلامی در اجرای دستورات رهبری در زمینه اقتصاد و فرهنگ حماسه دیگر خواهد آفرید.
وی با اشاره به مواردی که مردم می‌توانند در هر چه بهتر اجرا کردن اقتصاد مقاومتی مسئولان نظام را یاری کنند، پرهیز از اسراف و تبذیر، استفاده از تولیدات داخلی، دوری جستن از تجمل و مدگرایی، تقویت فرهنگ کار و تولید، پرداخت به موقع مالیات، استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود و عمل کردن به دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی را از جمله رسالت‌های مردم در حمایت از اقتصاد مقاومتی برشمرد.
نوروز با حفظ ارزش‌ها عید است
حجت‌الاسلام شکوری با تبریک حلول سال 93 به نمازگزاران اضافه کرد: نوروز عید باستانی ملت ایران است که دین مقدس اسلام خرافات آن را حذف و رسومات مثبت و خوب آن را نه تنها تثبیت کرد بلکه ارزش‌های دیگری از قبیل صله ارحام ،دید و بازدید،عیدی دادن به کودکان،از بین بردن کدورت‌ها،سفرهای تفریحی سالم،بازدید از مراکز زیارتی،رسیدگی به ایتام و نیازمندان جامعه،لباس نو پوشیدن،غسل کردن و احترام به والدین و بزرگ‌ترها را بر آن اضافه کرد.
وی ادامه داد: نوروز با حفظ و عمل به این ارزش‌ها عید است و امام صادق(ع) می‌فرماید: «هر روزی که در آن گناه نشود عید است».
امام جمعه خوی با اشاره به حوادث و اتفاقات کشوری، منطقه‌ای و بین‌المللی در طول سال 92 گفت: از جمله این اتفاقات تلخ و شیرین می‌توان به به وجود آمدن اختلال در بیداری اسلامی منطقه توسط استکبار و ارتجاع منطقه، به وجود آمدن بحران اوکراین میان غرب و روسیه در اثر زیاده‌خواهی غربیان و اروپاییان، استمرار کشتار مسلمانان بحرین، سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، لبنان و مصر توسط تکفیری‌ها با حمایت ارتجاع منطقه و استکبار جهانی، برگزاری انتخابات افتخارآمیز ریاست جمهوری در ایران، حماسه تاریخی راهپیمایی 22 بهمن، ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری، آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 و شکست خوردن طرح آمریکا در حمله به سوریه اشاره کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: