کد خبر: 1433077
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۳
گروه سیاسی: امام جمعه خوی با محکوم ساختن قتل‌ عام زنان و کودکان غزه توسط رژیم سفاک صهیونیستی و سکوت سران کشورهای اسلامی و مجامع بین‌المللی گفت: کشورهای آمریکا، انگلستان و شوروی سابق این رژیم جعلی را جهت قتل‌عام و غارت ذخایر مسلمانان راه‌اندازی کردند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام سید رضی موسوی شکوری، امام جمعه خوی امروز سوم خرداد در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، با اشاره به قتل‌عام فلسطینیان در اردوگاه‌های صبرا ،شتیلا ،دیر یاسین ،کفر قاسم و تل زعتر و حملات وحشیانه به جنوب لبنان و غزه و غصب کردن بلندی‌های جولان از سوریه، صحرای سینا از مصر، شهر بیت‌المقدس از اردن و تجاوز به نوار غزه ،کناره غربی رود اردن، شهر بیت لحم و به اشغال در آوردن 27 روستای عربی اظهار کرد: مسلمانان مظلوم غزه با این شرایط و سوابق رژیم صهیونیستی به جز مقاومت و جنگ مسلحانه چاره‌ای دیگری ندارند.

وی با اشاره به سخنان ولی امر مسلمین در دیدار با دانشجویان دانشگاه‌ها گفت: محکوم کردن جنایات اسرائیل در غزه ، حمایت استکبار به ویژه آمریکا از اسرائیل، محکوم کردن سکوت مجامع بین‌المللی در برابر حوادث غزه، محکوم کردن تفکر لیبرال دموکراسی غرب، ضرورت حمایت سیاسی مسلمانان و آزادیخواهان جهان از مسلمانان غزه، برخورد قدرتمندانه و مقاومت قاطعانه و مسلحانه را راه علاج رژیم ویرانگر صهیونیستی برشمرده و اظهار داشتند نگاه ضد آمریکایی ملت ایران یک نگاه عقلانی و متکی بر تجربه است .

حجت‌الاسلام شکوری همچنین با تبیین وداع ماه رمضان در فرهنگ اهل‌بیت(ع) افزود: در روایات اهل‌بیت(ع) برای وداع ماه مبارک رمضان آدابی ذکر شده است؛ رسول خدا(ص) می‌فرماید: از خدا بخواهید آخرین رمضانتان قرار ندهد و اگر آخرین رمضانتان بوده مورد رحمت و عنایت خویش قرار بدهد.

امام جمعه خوی ادامه داد: امام زین‌العابدین (ع) خطاب به ماه رمضان می‌فرماید: سلام بر تو ای بزرگ‌ترین ماه خدا، سلام بر تو که علیه شیطان ما را یاری کردی و ارزشمندترین اوقات را با ما بودی، سلام بر تو و بر شب قدر چه بسیار بلاهایی که به خاطر تو از ما دفع شد، خدایا مصیبت و اندوه ما را در غم رفتن ماه رمضان خودت جبران کن.

حجت‌الاسلام شکوری با تبریک عید سعید فطر گفت: بر اساس مفاد روایات روز فطر روز طهارت و پاکیزگی روزه‌داران از گناهان و آلودگی‌ها و روز تقسیم جوایز روزه‌داران است و در مقابل روز ندامت و بدبختی روزه‌خواران است .

امام جمعه خوی ادامه داد امام زین‌العابدین(ع) از درگاه خداوند می‌خواهد عید فطر را مبارک گرداند و از گناهان و اعمال ناپسند و تمامی بدی‌های موجود در دل بندگان گذشت نماید و توبه آنان را بپذیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: