کد خبر: 2608125
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۸

حسن خلق و ارتباط صميمانه قاريان يزدی باعث ارتقای آنان خواهد شد

رئيس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن بيان كرد: حسن خلق و ارتباط صميمانه قاريان يزدی باعث ارتقای آنان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) به نقل از روابط عمومی شورای عالی قرآن، محمدتقی ميرزاجانی، رئيس حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن گفت: بيست و سومين سفر استانی هيئت مديران و كارشناسان شورای عالی قرآن به استان يزد، پنجشنبه، دوم آبان‌ماه و پس از انجام برنامه‌های پيش‌بينی شده پايان يافت.
وی افزود: مجموعاً چهارده نفر از بين قاريانی كه در روز اول برنامه‌ها برای اجرای تلاوت و جلسه آموزش تخصصی در اين برنامه حضور داشتند، برای حضور در صدا و سيما و اجرای تلاوت تصويری استوديويی برگزيده شدند.
ميرزاجانی ادامه داد: در اين سفر حدود 30 قطعه تلاوت تصويری از اين افراد ضبط شد كه اين تلاوت‌ها پس از تدوين در صدا و سيمای مركز يزد و ارسال به شورای عالی قرآن، از نظارت پس از توليد گذشته و مجوز پخش از شبكه تابان را خواهند يافت.
سرپرست هيئت اعزامی اذعان كرد: بسته به توانايی و آمادگی افراد در موقع اجرا، از يك تا چند قطعه از بين قطعاتی كه قبلاً به ايشان اعلام شده بود تلاوت كردند. قطعات با مشورت استاد محمدرضا شهيدی‌پور انتخاب و مواضع وقف و ابتدا بررسی می‌شد.
ميرزاجانی ادامه داد: در هنگام ضبط برنامه هم با نظارت استاد عباس امام‌جمعه، معاون توليد شورای عالی قرآن، اشكالات احتمالی يا برگشت و تكرار در تلاوت با تشخيص و تذكر ايشان صورت می‌پذيرفت تا يك تلاوت كامل و استاندارد آماده شود.
وی با ابراز خرسندی از حسن خلق و ارتباط صميمانه قاريان يزدی گفت: ارتباط صميمانه و دلسوزانه‌ای ميان قاريان و قرآنيان استان يزد وجود دارد كه فضای مطلوبی است و می‌تواند در رشد و تسريع ارتقای قاريان كمك كند.
ميرزاجانی ابراز كرد: اين استان ظرفيت‌های خوبی در حوزه‌های قرآنی و نغمه‌های آئينی دارد و نويددهنده اين است كه در سال‌های آينده از اين استان بيشتر خواهيم شنيد. هر چند هم‌اكنون نيز چند نفر از قاريان اين استان در سطح كشور مطرح هستند.
همچنين، از ديگر رويدادهای اين سفر می‌توان به حضور هيئت مديران و كارشناسان شورا عالی قرآن در منزل آقای مجاهد، از پيشكسوتان قرآنی استان يزد و جلسه قرآن هفتگی حسن دانش از قاريان ممتاز استان به دعوت ايشان اشاره كرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha