کد خبر: 3698442
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
گروه ادب ــ نمایشگاه هفتگی کتاب روز شادی در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برپا می‌شود.
 
نمایشگاه روز شادی در کتابخانه حسینیه ارشاد‎ برپا می‌شود
به گزارش ایکنا؛کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد در ادامه روند برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی کتاب، نمایشگاه هفتگی روز شادی از امروز شنبه ۱۹ اسفند در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برپا می کند.

سازمان ملل ۲۰ مارس برابر با اول فروردین ماه هرسال را «روز جهانی شادی» اعلام کرده و خواستار شرکت همه در این شادی شده است. مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب لایحه‌ای اعلام کرد، روز جهانی شادی به تقویم روزهای جهانی سازمان ملل اضافه شد.

شادی به معنای وضع و حالت شاد، شاد بودن، خوشحالی و سرور است. برای شادی مرز و چارچوب مشخص و تعریف‌شده‌ای نمی‌توان در نظر گرفت؛ زیرا از دید اشخاص و فرهنگ‌های مختلف شادی معنا و مصادیق مختلف و متفاوت پیدا می‌کند. از مهم‌ترین دلایل افزایش بیماری‌های روحی – روانی در مردم کاهش شادی و نشاط در میان آنان است. اگر به این مسئله به‌طورجدی پرداخته نشود خسارات جبران‌ناپذیری بر پیکره سلامت جامعه وارد خواهد شد. ازاین‌رو اندیشمندان جهانی به‌منظور ایجاد روحیه شاد در مردم به روش‌های مختلفی متوسل شده‌اند و به دنبال ابتکاراتی در خصوص افزایش روحیه شادی در آن‌ها هستند.

نمایشگاه موضوعی کتاب روز شادی، از امروز شنبه ۱۹ اسفند تا روز پنجشنبه ۲۴ اسفند در ساعات کاری، در محل این کتابخانه واقع در خیابان دکتر شریعتی، برپا می شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: