کد خبر: 3737740
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمؤمنین(ع) کاشان، در ترم تابستان در روستای سرپل ذهاب کلاس‌های آموزشی ـ قرآنی برگزار می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی حسن‌زاده، مدیر مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان گفت: برگزاری کلاس‌های قرآنی ویژه فصل تابستان از سوی مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان از اواخر تیر‌ماه با شرکت 40 نونهال در روستای سرپل ذهاب استان کرمانشاه آغاز شده و تا پایان شهریورماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: این کلاس‌ها به صورت روزانه با مربی‌گری حدیث محمدی از فارغ‌التحفیظان سال تحصیلی 97 -96 مدرسه شبانه‌روزی مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان در جمع 40 نونهال، 8 تا 11 سال به مدت دو ساعت برگزار می‌شود.
حسن‌زاده افزود: تشکیل این کلاس‌ها در دو مرحله مقدماتی و تکمیلی تا پایان شهریورماه ادامه دارد که مرحله مقدماتی آن روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم به همراه آموزش نکات تجویدی و مرحله تکمیلی آن حفظ سوره‌های کوتاه جز 30 قرآن را شامل می‌شود.
مدیرعامل مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان با اشاره به نام 13 سوره که حفظ آن در طول دوره تکمیلی این طرح انجام می‌شود، ادامه داد: سوره‌های نبا، فیل، تین، مسد، کوثر، حمد، نصر، عصر، قدر، توحید، ناس، فلق و کافرون سوره‌های کوتاهی از جزء 30 قرآن کریم هستند که به همراه شعر مرتبط با سوره تا پایان طرح، آموزش داده می‌شوند.
حسن‌زاده در پایان عنوان کرد: نقاشی، آموزش اسامی اهل بیت(ع) و ارکان نماز، آشناسازی نونهالان با زیبایی‌های ظهور به شیوه‌ای کودکانه، حفظ دعای سلامتی امام زمان(عج)، آشنایی با دانستنی‌ها و کلیات قرآن و انجام بازی‌های فکری از جمله برنامه‌های جانبی در طول برگزاری این طرح است.
یادآور می‌شود، مدارس شبانه‌روزی حفظ یک‌ساله قرآن و نهج‌البلاغه وابسته به مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان هر ساله با پذیرش فراگیرانی از سراسر کشور و نیز از سایر کشورهای اسلامی به برگزاری دوره حفظ قرآن و نهج‌البلاغه ویژه آقایان و بانوان به صورت مجزا اقدام می‌کند.

 انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: