کد خبر: 3772518
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
باتوجه به اینکه منابع آگاه قبلا گفته بودند که واردات نفت کره جنوبی از ایران از ماه ژانویه ازسرگرفته خواهد شد، سئول در ماه نوامبر هیچ نفتی از ایران نخرید.


به گزارش ایکنا، فارس به نقل از رویترز نوشت: آمارهای گمرکی نشان داد کره جنوبی در ماه نوامبر برای سومین ماه متوالی هیچ نفتی از ایران وارد نکرد.

کره جنوبی و 7 کشور دیگر در اوایل ماه نوامبر معافیت موقتی از تحریم‌های امریکا علیه ایران دریافت کردند.

اما از آنجایی‌که خریداران با ایران برای قراردادهای جدید در حال مذاکره هستند، واردات نفت از این کشور همچنان صفر مانده است. منابع صنعتی قبلا گفته بودند که واردات نفت کره از ایران احتمالا از ماه ژانویه یا فوریه ازسرگرفته می شود.

بر اساس آمارهای گمرکی، واردات نفت کره جنوبی از ایران در بازه زمانی ژانویه تا نوامبر 57.9 درصد کاهش یافته و به 7.15 میلیون تن یا 157 هزار بشکه در روز رسیده است. این رقم در مدت مشابه سال 2017 نزدیک به 17 میلیون تن بوده است.

کره جنوبی معمولا یکی از خریداران بزرگ نفت ایران در آسیا به شمار می‌رفت. هرچند که حجم دقیق که بر اساس معافیت اجازه دارد از ایران نفت بخرد، مشخص نیست اما منابع آگاه می‌گویند می‌تواند بیش از 200 هزار بشکه نفت در روز که بیشتر آن میعانات گازی است از ایران خرید داشته باشد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: