کد خبر: 3781892
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
امام جمعه کوهبنان:
کانون خبرنگاران نبأ ــ حجت‌الاسلام عباس جعفری گفت: انسان باید با زبان خوش امر به معروف و نهی از منکر کند و در اجرای این مهم عدالت را رعایت کند و به آن چه امر به معروف و نهی از منکر می‌کند، عالم باشد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌ها و نهضت مطالعه مفید با جلسه امر به معروف و نهی از منکر، 26 دی‌ماه در دفتر فرماندار کوهبنان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام عباس جعفری، امام جمعه کوهبنان گفت: همه به مطالعه نیاز داریم ولی از این مهم غفلت می‌ورزیم در حالی که کتاب یار مهربان و مطالعه قوام انسان است.
وی بیان کرد: در حال حاضر به‌دلیل مشغول شدن افراد در فضای مجازی سرانه مطالعه در کشور کاهش یافته است ولی نگاه به کتاب و مطالعه آن برای جسم و روح انسان ارزشمند است.
امام جمعه کوهبنان تأکید کرد: باید از وجود کتابخانه‌های عمومی بهره بیشتری ببریم، فرصتی که زمینه رشد و ترقی انسان با آن رقم می‌خورد.
وی با استناد به کلام نبی مکرم اسلام(ص)، اظهار کرد: وقتی مردم امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنند و به تبع آن انسان‌ها از خوبی‌ها فاصله بگیرند، خداوند افرادی را که با بدی‌ها همراه هستند بر آنان حاکم می‌کند.
جعفری گفت: انسان باید با زبان خوش امر به معروف و نهی از منکر کند و در اجرای این مهم عدالت را رعایت کند و به آن چه امر به معروف و نهی از منکر می‌کند، عالم باشد.
وی افزود: باید در امر به معروف و رعایت دستورات و شئونات اسلام و دین پیش‌قدم باشیم و این مهم را از خانواده خودمان شروع کنیم.
حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به برگزاری برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، بیان کرد: عنایت حضرت زهرا(س) باعث موفقیت ما در عرصه‌های مختلف طی 40 سال گذشته شده است؛ باید به خود ببالیم که سیدی جلیل‌القدر از فرزندان حضرت زهرا(س) ولایت و رهبری جامعه را برعهده دارد.
توصیه اسلام در همه حال بر کسب علم و دانش است
در ادامه حسین سالاری، فرماندار کوهبنان گفت: معروفی بالاتر از توصیه به علم و آگاهی نداریم که این مهم زمینه جامعه سعادتمند را رقم خواهد زد البته توصیه اسلام در همه حال بر کسب علم و دانش است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر کتابخانه عمومی طغرالجرد فعالیت دارد و مردم سلمان‌شهر متقاضی احداث کتابخانه در این محل هستند که با پیگیری انجام شده احداث آن توسط شهرداری انجام خواهد شد.
فرماندار کوهبنان ادامه داد: بودجه‌ای در حدود یک میلیارد تومان جهت ساخت کتابخانه عمومی شهر کوهبنان تخصیص داده شده که ساختمان جدید به‌صورت اشتراکی توسط ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی استفاده شود.
برگزاری نشست‌های کتابخوان با موضوع امر به معروف و نهی از منکر
همچنین در این جلسه خلیل‌الله باقی‌زاده، رئیس اداره امور کتابخانه‌های عمومی کوهبنان گفت: در نهاد کتابخانه، ستاد امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده در حالی که بیش از 80درصد اعضای کتابخانه عمومی کوهبنان را جوانان تشکیل می‌دهند؛ باید به موضوع امر به معروف و نهی از منکر عنایت ویژه‌ای صورت گیرد.
وی بیان کرد: منابعی در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه‌های عمومی شهرستان موجود است و نشست‌های کتابخوان به‌صورت مرتب حول موضوع امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه‌های شهرستان برگزار می‌شود.
باقی‌زاده ادامه داد: بایستی کتاب‌هایی که در رابطه با پیروزی انقلاب نوشته شده به جوانان و نسل جدید معرفی شوند و خدمات انقلاب برای مردم بیان شود.
وی اظهار کرد: ما رتبه اول عضو را در میان کتابخانه‌های عمومی استان داریم ولی در بحث فضا با توجه به زلزله سال قبل دچار مشکل هستیم.
رئیس اداره امور کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیان کرد: همزمان با دهه فجر و برگزاری کنگره سرداران و 6500 شهید استان کرمان، مسابقه بزرگ آسمانی به‌صورت آنلاین برای سه گروه سنی، برگزاری مسابقه نقاشی، تهیه فیلم و کلیپ کوتاه به‌صورت عمومی با معرفی کتاب‌های انقلاب اسلامی، مسابقه خاطره‌نویسی، نشست کتابخوان، تربیون آزاد و... در کوهبنان در دستور کار قرار دارند.
والدین، فرزندان را به‌مطالعه کتاب ترغیب کنند
در ادامه حجت‌الاسلام احمدرضا قربانی گفت: والدین باید فرزندان را به‌مطالعه کتاب خصوصا قرآن ترغیب کنند و والدین با مطالعه کتاب‌ها خلاصه‌ای از آن را برای فرزندان خود بیان کنند تا زمینه برای ترغیب و تشویق فرزندان به مطالعه افزایش پیدا کند.
وی اظهار کرد: انقلاب ما در راستای انقلاب علوی و فاطمی است که شاهد برگزاری جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم، البته باید تلاش شود جشن‌ها در شأن این ایام برگزار شوند و به مردم تفهیم کنیم که انقلاب ما با عنایت حضرت زهرا(س) به پیروزی رسید و از تمامی لحظات سخت و بحران‌ها با رمز یا زهرا عبور کرده است.
تأکید بر کتاب و کتاب‌خوانی در قرآن و روایات
سید‌محمد‌رضا حسینی، مدیر آموزش و پرورش کوهبنان نیز در این جلسه گفت: در قرآن و روایات بر کتاب و کتابخوانی تأکید شده است؛ لذا باید تلاش کنیم این یار مهربان را همیشه در کنار خود داشته باشیم.
وی بیان کرد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی طرح گلبانگ کیمیای مهر با مشارکت دانش‌آموزان در امر تدریس کلید خورد که از شهرستان کوهبنان به سایر شهرستان تسری پیدا کند تا سرفصل‌های آموزشی بین دانش‌آموزان تقسیم شود و دانش‌آموزان ضمن اینکه در فعالیت‌های آموزشی نقش ایفا می‌کنند اوقات فراغت خود را به‌خوبی مدیریت کنند.
مدیر آموزش و پرورش کوهبنان گفت: به همت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و امور کتابخانه‌های عمومی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی در مدارس شهرستان با استقبال کم‌نظیر دانش‌آموزان برگزار شد.
وی بیان کرد: کلنگ احداث سه باب مدرسه دیگر در ایام‌الله دهه فجر به زمین زده می‌شود تا در مهرماه سال آینده شاهد بهره‌برداری از این مدارس در شهرستان کوهبنان باشیم.
در پایان رحیم سیف‌الدینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان اظهار کرد: در رابطه با جام باشگاه‌های کتابخوانی ما رتبه اول استان را داشتیم که این مهم در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مؤثر بود.
وی یادآور شد: برای تجهیز مجتمع شهید رجایی رایزنی‌های انجام شده و در صدد هستیم برنامه‌های فرهنگی و هنری مناسب و در خور شأن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و ایام فاطمیه برگزار کنیم.
نامجو کوهبنانی
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: