کد خبر: 3787175
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
گروه بین‌الملل ـ در دومین روز دهه فجر و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشستی صمیمی با رهبران گروه‌های مسلمان زیمبابوه در رایزنی فرهنگی ایران در حراره برگزار شد.

گردهمایی رهبران مسلمان زیمبابوه در چهل سالگی انقلاببه گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ‌ارتباطات اسلامی؛ در این نشست که دیروز(13 بهمن ماه) با حضور سیدمحمد حسینی، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی كشورمان و رضا عسگری، رایزن فرهنگی ایران در زیمبابوه، برگزار شد، ائمه جماعات و رهبران گروه‌های شیعه و سنی زیمبابوه از سراسر این کشور شرکت داشتند.

رایزن فرهنگی كشورمان در آغاز مراسم این نشست را فرصت مغتنمی برای ایجاد روحیه همدلی، وفاق و صمیمیت میان برادران و خواهران مسلمان دانست و گفت: اکنون که به برکت مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گرد هم آمده‌ایم، فرصت بسیار ارزشمندی پیش آمده است تا ضمن تجدید عهد با آرمان‌های این انقلاب بزرگ، که همانا عمل به دستورهای اسلام ناب محمدی است، بتوانیم به بررسی عملکرد گذشته و دستاوردهای خود بپردازیم و تجربه‌ها را چراغ راه آینده سازیم.

در ادامه هریک از مدعوین فرصت یافتند تا ضمن معرفی خود و نهاد مربوطه گزارشی از عملکرد و نحوه فعالیت خود درباره جامعه مسلمانان ارائه دهند و مسائل پیش رو را مطرح كنند.

سپس سیدمحمد حسینی، پس از شنیدن سخنان ارائه‌شده، به تبیین نقش انقلاب اسلامی در معرفی اسلام ناب محمدی در جهان و دمیدن روحی تازه در کالبد مسلمانان جهان پرداخت و با اشاره به تلاش‌ها و مجاهدات مردم ایران در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، بیان كرد: ملت ایران علی‌رغم همه این تهدیدات و مشکلات همواره و هم‌اکنون حامی ملل محروم و مستضعف بوده و هست. طی چند سال گذشته جمهوری سلامی توانسته است به حل معضلات مردم مظلوم کشورهای دور نزدیک در خاورمیانه مانند عراق، سوریه، لبنان ، یمن و... کمک کند.

وی همچنین با اشاره به محوریت قرآن به منزله کتاب آسمانی مسلمانان جهان خطاب به علما و ائمه جماعات گفت: در قرآن کریم پیامبر گرامی اسلام(ص) به مثابه «الگو» و «اسوه» برای مسلمانان معرفی شده است و اگر در زندگی پرفراز و نشیب ایشان به خوبی نگاه کنیم، خواهیم دید که سراسر مبارزه در برابر ناملایمات و سختی‌ها و در نهایت رسیدن به اهداف والا بوده است. همین مسئله ما را مصمم می‌سازد که سختی‌ها را پشت سر بگذاریم و به اهداف بلند اسلامی بیندیشیم.

در پایان نشست، سیدمحمد حسینی که میهمان ویژه مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در زیمبابوه بود، با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به زیمبابوه در زمان تصدی پست ریاست جمهوری و خاطرات خوب ایشان از این سفر، سلام گرم رهبری و مسئولان بلندپایه نظام را به ملت دوست و برادر زیمبابوه ابلاغ و برای مردم این کشور آرزوی سربلندی و موفقیت کرد.

یادآور می‌شود شرکت‌کنندگان شامل گروه زیادی از مسلمانان شیعه و سنی بودند که از شهرهای موتاره، بولاوایو، کادوما، چیتونگویزا، زویمبا، آرکتوروس و گرومونزی در این نشست شرکت داشتند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: