کد خبر: 3808300
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
گروه بین‌الملل - دبیر کل حزب‌الله لبنان طی سخنانی در سالروز شهادت مصطفى بدر الدين از رهبران مقاومت اسلامی، شایعات درباره احتمال جنگ اسرائیل علیه لبنان را جنگ روانی وسیع توصیف کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از العالم؛ سیدحسن نصرالله عصر پنج شنبه در سالن شهید سید محمدباقر صدر در مدرسه امام مهدی(عج) الحدث و به مناسبت سالروز شهادت سید مصطفی بدرالدین (سید ذوالفقار) سخنرانی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای این سخنرانی ویژگی اصلی مقاومت و سید مصطفی بدرالدین را داشتن غم مردم فلسطین وامت اسلامی و غیرت نسبت به آنها دانست و گفت: از ویژگی‌های مقاومت و بدرالدین و برادرانش این بود که دشمن را شکست دادند و هیچ ترسی نداشتند؛ هم‌اکنون هم در مقاومت افراد زیادی هستند که بسیار مسئولیت شناس‌اند و به سوریه و عراق کمک کردند.

وی گفت: هم اکنون آمریکا، اروپا و کشورهای عربی و رسانه‌هایشان فضا سازی کرده و با شایعه حمله به لبنان فضای رعب انگیزی ایجاد کرده‌اند، هدف از ترساندن مردم با جنگ اسرائیل، اعمال فشار بر دولت لبنان، مسئولین و مردم برای تسلیم شدن و دادن امتیاز است.

دبیرکل حزب الله لبنان پیرامون تحریم‌ها گفت: تحریم ها نخواهد توانست قدرت و آمادگی مقاومت را خدشه دار کند.

وی خاطرنشان کرد: مقاومت توان ورود به الجلیل را دارد و این مسأله‌ای است که دشمن را مشغول کرده است، گروه‌ها و تیپ‌های اسرائیل که در فکر ورود به جنوب لبنان بودند انشالله در برابر تلویزیون‌های دنیا شکست خواهند خورد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مقاومت به آزادسازی همه سرزمین‌هایی که دولت لبنان آن را سرزمین اشغالی لبنان می‌داند، پایبند خواهد بود، نباید در برابر یک وجب از خاک یا یک لیوان آب کوتاه آمد؛ مقاومت مسئولیت آزادسازی مزارع شبعا و تلال کفرشوبا را بر عهده می‌گیرد، دولت لبنان، مزارع شبعا را متعلق به لبنان می‌داند و این مساله برای مقاومت نیز قطعی است و هیچ عقیده دیگری پذیرفته نیست

وی در مورد حملات انتحاری در سوریه گفت: بیشتر انتحاری‌ها در سوریه و عراق ،سعودی بودند، برنامه داعش در عربستان با دستور آمریکا ساخته می‌شود، مردم منطقه جنایت‌های داعش را فراموش نخواهند کرد، عربستان سعودی در نقش گرفتن تفکرات داعش دست داشتند بنابراین باید محاکمه شوند.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد داعش، مقابله با حزب الله و سوریه بود زیرا در برابر خواست آمریکا تسلیم نشدند.

سیدحسن نصرالله با اشاره به اقدامات آمریکا علیه مقاومت گفت: ترامپ وعده‌های انتخاباتی خود را اجرا می‌کند که واردات نفت عراق از جمله آنها بود لذا برادران عراقی باید نسبت به این مسأله مراقب باشند.

سيد مصطفى بدرالدين از رهبران ارشد مقاومت اسلامی (حزب الله) و از معروف ترین رهبران حزب الله در سوریه بود که سال 2016 بر اثر انفجار ناشی از حمله توپخانه‌ای گروه های تکفیری در سوریه شهید شد.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: