کد خبر: 3812819
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
گروه بین‌الملل ـ تازه‌مسلمان ایرلندی تأثیرپذیری از معنویت حاکم بر ماه رمضان و مطالعه قرآن را عامل ایمان آوردن به دین اسلام ذکر کرد.

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ «احمد جونز»، ره‌یافته و تازه‌مسلمان ایرلندی، شب گذشته (28 اردیبهشت‌ماه) مهمان غرفه «ادواردو آنیلی» در بخش بین‌الملل بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در تهران بود.
 
وی در ابتدا گفت: در ایرلند در خانواده‌ای مسیحی به دنیا آمدم. در 10 سالگی برای سفری تفریحی به تونس رفتم؛ اتفاقاً سفرم همزمان با ماه رمضان بود. در مدت 2 هفته اقامت خود در این کشور تحت تأثیر معنویت و فضای ماه رمضان قرار گرفتم. ارتباطات مردم با همدیگر و مهربانی آنها با هم در ماه رمضان برایم بسیار جذاب و لحظه‌های افطار برای من بسیار جالب بود.

وی ادامه داد: چند سال بعد با یکی از همکلاسی‌هایم که عراقی بود آشنا و با او بسیار صمیمی شدم. کم‌کم به رفتار و افکار او کنجکاو شدم و این باعث آشنایی بیشتر من با اسلام شد.

این تازه‌مسلمان ایرلندی ادامه داد: با آنکه در دانشگاه رشته الهیات مسیحی خواندم، خواندن قرآن برای من تجربه بسیار حیرت‌آوری بود. این امر تغییراتی را در من ایجاد کرد و احساس کردم زندگی‌ام متحول شده است.

احمد جونز درباره تأثیر قرآن در زندگی خود افزود: در قرآن برای سؤالات اساسی زندگی خود جواب‌های قابل درک و منطقی پیدا کردم. اینکه هدف زندگی چیست و شکل درست ارتباط اجتماعی و وظایف انسان چیست. آنچه در قرآن برای پاسخ به این سؤالات یافتم برایم ساده و قابل درک بود.

وی در پاسخ به اینکه پس از گذشت 14 سال چه تغییری در باور و ایمان خود حس می‌کند، گفت: با گذشت این همه سال، ایمان من قوی‌تر شده و برای درستی انتخاب خود دلایل بیشتری پیدا کردم. خدا را شاکرم که سعادت مسلمان شدن را به من عطا فرمود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: