کد خبر: 3829081
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
کارگردان تئاتر خبر داد:
کانون خبرنگاران نبأ ــ سيدحسين فدايی حسين، كارگردان و پژوهشگر تئاتر از پیشنهاد تولید نمايش عروسكی برای ايام محرم به كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان خبر داد.

سيدحسين فدايی حسين، نویسنده و پژوهشگر تئاتر و کارشناس ارشد ادبیات نمایشی در حاشيه اجرای نمایش خانوادگی و کودکانه «ویروس در سرزمین سلامت» در گفت‌وگو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ ضمن بیان این مطلب گفت: پيشنهاد تولید نمايش عروسكی برای ايام محرم به كانون پرورش فکری ارائه شده است.

وی افزود: اين نمايش درباره اتفاقاتی است كه برای تعدادی كبوتر در حاشيه حوادث عاشورا در كربلا رخ می‌دهد.

فدایی حسین همچنین درباره نمایش در حال اجرای خود در قم گفت: نمايش «ویروس در سرزمین سلامت» نوشته دیوید وود بوده و با حمايت واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم ‌اجرا و توليد شده و مسئولين استانی حمایتی از این اثر نداشته‌اند.

كارگردان تئاتر «ويروس در سرزمين سلامت» با اشاره به اينكه جمعی از هنرجویان حوزه هنری اولین تجربه خود را در نقش عوامل صحنه و بازیگران اين نمايش کسب می‌كنند، افزود: متن را با توجه به مدت زمان طولانی که اجرا می‌طلبد، کوتاه کرده‌ایم تا کمتر از یک ساعت شود و بچه‌ها حوصله تماشا کردن آن را داشته باشند.

محمد مهدی بهمنی، مسئول روابط عمومی حوزه هنری استان قم نيز با بيان اينكه در صورت استقبال از سوی تماشاگران قمی، امکان تمدید این نمایش نیز وجود دارد؛ اظهار کرد: تاکنون چند استان دیگر کشور مانند اصفهان، متقاضی اجرای نمایش مذکور شده‌اند.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به نشانی اینترنتی www.bilitama.com مراجعه کنند.

جلال بيطرفان

انتهای پيام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: