کد خبر: 3829128
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
پلارک:
گروه جامعه ــ رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین با اشاره به احتمال افزایش زائران اربعین سال جاری، از مردم، خیران و هیئت‌های مذهبی دعوت کرد با همت بیشتری از موکب‌های ایرانی حمایت مالی و پشتیبانی کالایی کنند.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات؛ حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، پیش از ظهر امروز دوشنبه 31 تیرماه، در نخستین جلسه هم‌اندیشی رؤسای کمیته‌های مشارکت مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی 98، گفت: با توجه به رایگان شدن روادید اربعین، پیش‌بینی می‌شود تعداد زائران ایرانی از سه میلیون نفر فراتر رود.

وی به شرایط خاص آب و هوایی در مبادی مرزی و عراق طی ایام اربعین پیش‌رو اشاره کرد و افزود: لازم است تا موکب‌های ایرانی برای این شرایط ویژه‌، تدابیر لازم را اندیشیده و امکانات مناسب را جهت رفاه و تغذیه زائران فراهم کنند.

وی با اشاره به تجربه‌ سال‌های گذشته گفت: اگر چه مقطع زمانی 15 تا 25 صفر محدوده زمانی زیارت اربعین است اما پیش‌بینی می‌شود زائران ایرانی از چند روز قبل و بعد از این ایام در عراق و مبادی مرزی حضور داشته باشند.

پلارک گفت: با توجه به اینکه تقریباً تمامی موکب‌های عراقی از عصر اربعین جمع‌آوری می‌شوند، باید تعدادی از موکب‌های ایرانی تا چند روز پس از اربعین در اعتاب مقدسه و مبادی مرزی همچنان فعال باشند.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی با اشاره به تأکید مراجع عظام به ویژه رهبر معظم انقلاب بر مردمی ماندن مراسم اربعین گفت: میزبانان اصلی مراسم اربعین، دولت و مردم عزیز عراق هستند و حضور موکب‌های ایرانی تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی از زائران سیدالشهدا(ع) است.

پلارک با بیان اینکه حفظ چارچوب مردمی اربعین و جلوگیری از حکومتی شدن آن خط قرمز ما است، اظهار کرد: وظیفه ستاد بازسازی عتبات در این زمینه، ساماندهی امور، انجام هماهنگی‌های لازم با دولت عراق و تسهیل شرایط برای موکب‌ها و خیران با هدف جلوگیری از هدر رفت منابع است.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی، گفت: هموطنانی که تمایل دارند در این فیض مشارکت کنند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را با شماره‌گیری کد ستاره 233 مربع اهدا کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه اربعین ویژه‌ای در پیش داریم از مردم، خیران و هیئت‌های مذهبی دعوت کرد تا با همت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته از موکب‌های ایرانی حمایت مالی و پشتیبانی کالایی کنند.

وی با اشاره با راه‌اندازی سامانه ویژه ثبت‌نام و صدور پروانه موکب‌داری گفت: با توجه به شرایط ویژه پیش رو، از هموطنان عزیز و هیئت‌های مذهبی که توان اجرایی مشارکت در فیض میزبانی از زائران اربعین را دارند، درخواست می‌کنیم تا هرچه زودتر به سامانه www.mokeb.org مراجعه و اقدام به ثبت‌نام کنند.

براساس این گزارش، ارائه توصیه‌های ضروری به موکب‌ها و زائران، امکان گزارش‌گیری و ساماندهی آماری، جلوگیری از هدر رفت منابع، هدایت امکانات به مکان‌های مورد نیاز، اعلام امکانات رفاهی و خدمات هر یک از موکب‌ها و ... ازجمله تسهیلات سامانه اینترنتی  www.mokeb.org است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: