کد خبر: 3832564
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
هفتمین همایش معرفی طرح آموزشی قرآنی «بصائر» با قرائت پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی و حضور مدیرکل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دست‌اندرکاران و شرکت‌کنندگان در این طرح برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا، ایرنا نوشت: بنابر اطلاعیه سازمان مردم‌نهاد اهل‌بیت رسول خاتم (ص) هفتمین همایش معرفی طرح آموزشی بصائر ،‌ روز سه شنبه پانزدهم مرداد از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در سالن اجتماعات مسجد ولی‌عصر (ع) میدان ولی‌عصر تهران، با قرائت پیام آیت الله العظمی صافی گلپایگانی و با حضور مدیرکل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دست‌اندرکاران این طرح آموزشی برگزار می‌شود.

طرح بصائر یک بسته آموزشی تحول آفرین است برای اساتید و معلمینی که دریافته اند تمرکز تنها بر صوت و لحن و حفظ قرآن کریم، بدون همراهی با قرآن ناطق که همان حجت های معصوم الهی هستند؛ هم غفلت از توصیه اکید پیامبر اکرم (ص) در حدیث شریف ثقلین است و هم هیج ضمانتی را برای صیانت از گمراهی و کسب هدایت ایجاب نمی کند.

آموزه های مستند و جذاب اعتقادی، پاسخ مستدل به شبهات دینی، شناخت ترفندهای فریب شیطان و نکات ناب تربیتی و اخلاقی از زبان اساتید باتجربه و دلسوز، محتوای علمی این طرح برای تمامی معلمین دلسوز و دغدغه مند است.

گفتنی است که ماموریت این طرح به بیان برگزارکنندگان ارتقای سطح اعتقادی و معرفتی متولیان امر تعلیم و تربیت دینی به ویژه جلسات قرآنی است. مخاطبان اصلی این طرح نیز شامل مربیان و اساتید قرآنی، معلمان قرآن، دینی و پرورشی، اساتید و دانشجویان رشته های معارف اسلامی و طلاب امور دینی هستند.

همچنین اهداف این دوره شامل تبیین جایگاه رفیع امامت در دین و دینداری، بررسی انواع التقاط ها به عنوان یکی از تهدیدات جدی دین، تاریخ اعتقادساز صدر اسلام، بررسی نقشه های شیطان در انحراف مردم، تبیین اصالت میراث حدیثی اهل بیت (ع) با بررسی تاریخ قرآن و حدیث و نیز تبیین رابطه قرآن و عترت است.

طرح بصائر در قالب یک دوره عمومی دو ساله و سایر دوره های کوتاه مدت و دوره عمومی در طی سال تحصیلی برگزار می شود. بیشتر دوره های کوتاه مدت در تابستان اجرا شده و البته در سایر ایام سال نیز با توجه به شرایط این دوره قابل برگزار است. دانشجویان هم میتوانند در یکی از روزهای پایانی هفته طرح در قالب دو جلسه ۷۵ دقیقه ای در این طرح حاضر شوند.

در این طرح و در قالب دوره عمومی طرح بصائر موادی نظیر در جستجوی محور مقدس دین، پس از غروب (تاریخ اعتقادساز صدر اسلام)، بازی با قرآن و حدیث (تاریخ قرآن و حدیث) و در دوره های کوتاه مدت نیز عناوین امیرمومنان (ع) در کلام وحی و خانواده نوین همراه با نگاهی به نهضت فمینیسم برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان شرکت در این طرح قرآنی می‌توانند جهت ثبت‌نام  رایگان و اطلاعات بیشتر به سایت این طرح به نشانی www.basaaer.com مراجعه فرمایند. لازم به ذکر است که در پایان همایش معرفی طرح ثبت نام ترم آتی طرح بصائر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: