کد خبر: 3839060
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
در همایش سالانه مسلمانان آمریکای شمالی مطرح شد؛
گروه بین‌الملل ــ پنجاه و ششمین همایش سالانه جامعه اسلامی آمریکای شمالی (ایسنا) با حضور دو کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا در حال برگزاری است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از گاردین، این گردهمایی در مرکز همایش‌های «جورج براون» در شهر هوستون از روز جمعه آغاز شده  است.

«برنی سندرز» و «جولیان کاسترو»، دو کاندیدای دمکرات ریاست‌جمهوری آمریکا، در دومین روز این همایش حضور یافتند.

این دو شخصیت ضمن اعلام مخالفت با قانون ممنوعیت سفر شهروندان چند کشور اسلامی به آمریکا، اعلام کردند که در صورت رسیدن به قدرت در این کشور، فضایی پذیرای مسلمانان به وجود بیاورند.

کاسترو در سخنان خود گفت: حقیقت این است که مسلمانان همواره بخشی از ساختار جامعه آمریکا بوده‌اند. آنها به پیشرفت این کشور کمک کرده‌اند و ما باید کاملاً پذیرای آنها باشیم.

تاکید بر اهمیت نقش مسلمانان در عرصه سیاست آمریکا / انگلیسی

برنی سندرز، کاندیدای دموکرات در حال سخنرانی در گردهمایی ایسنا

برنی سندرز نیز در سخنرانی خود با اشاره به جمله‌ای از ترامپ در کمپین انتخاباتی خود در سال 2016، گفت: اکنون رئیس‌جمهوری داریم که می‌گوید: «اسلام از ما متنفر است»؛ ما باید علیه جرایم ناشی از نفرت‌پراکنی و خشونت ضد مسلمانان صدای خود را بلند کنیم و آن را آن گونه که هست «تروریسم داخلی» بنامیم.

«لبابه عبدالله» یکی از برگزارکنندگان همایش گفت: اخیراً متوجه شده‌ایم که جامعه مسلمان آمریکا اگر در انتخابات این کشور فعال باشد، می‌تواند نقش مهمی ایفا کند.

براساس یک تحقیق، مشارکت مسلمانان در انتخابات میان‌دوره‌ای سال 2018، در 4 ایالت فلوریدا، میشیگان، اوهایو و ویرجینیا 25 درصد نسبت به انتخابات سال 2014 افزایش داشته است.

«جان اسپوزیتو»، مدیر پروژه بریج در دانشگاه جورج تاون، که بر روی اسلام‌هراسی مطالعه می‌کند در سخنانی گفت: سیاست‌ها و تبلیغات ترامپ در خدمت اندیشه برتری‌طلبی سفیدپوست‌هاست و مسلمانان، مهاجران، پناهجویان و دیگران را شرور جلوه می‌دهد.
 
وی افزود: متأسفانه احساسات ضد‌اسلامی در حال فراگیر شدن است و تبدیل به یک هنجار شده و شاهد رشد چشمگیر در جرایم ناشی از اسلام‌هراسی در آمریکا هستیم.

«لیزا آسودو»، مدیر رسانه‌ای کاسترو، نیز گفت: در زمانی که رئیس‌جمهور ما سعی می‌کند اسلام را به خاطر منافع سیاسی خود بدنام کند، کاندیداها باید با جوامع مسلمان صحبت و برنامه‌های خود را برای حمایت از آنان اعلام کنند.
 
تخمین زده شده که 30 هزار نفر در گردهمایی امسال، که امروز (یکشنبه) به کار خود پایان می‌دهد،‌ حضور پیدا کرده‌اند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: