کد خبر: 3841976
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
گروه اقتصاد ــ سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به مرتضی اکبری، مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، اعطا کرد.

به گزارش ایکنا، نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دلیل تلاش‌های قابل توجه در ترویج بانکداری اسلامی، حمایت از توسعه تولید صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغالزایی و کارآفرینی به  مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران داد.
 
در نهمین نمایشگاه و کنفرانس تجارت سرمایه گذاری جهان اسلام «Muslim World Biz»، جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، تعلق گرفت.
 
نهمین نمایشگاه تجارت سرمایه‌گذاری جهان اسلام، با حضور نمایندگان ۵۷ کشور اسلامی در مرکز تجارت بین‌الملل سازمان همکاری‌ اسلامی از ۱۳ تا ۱۶شهریور ماه سال جاری مطابق با ۴ تا ۷ سپتامبر ۲۰۱۹ در کشور مالزی برگزار شد.
 
در این نمایشگاه نمایندگان کشورهای اسلامی توانمندی‎ها و دستاوردهای خود در زمینه‎های مختلف علمی، اقتصادی، سرمایه گذاری، فرهنگی، تجاری و بازرگانی و گردشگری را ارائه کرده‌اند و بانک قرض الحسنه مهرایران نیز با دایر نمودن غرفه، دستاوردها و تجربیات خود را در زمینه بانکداری اسلامی به نمایش گذاشت.
 
در بخش جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام، مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، به علت تلاش‌های قابل توجه در ترویج بانکداری اسلامی، توسعه تولید صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغال‌زایی و کارآفرینی رتبه نخبه اقتصادی جهان اسلام امسال را بدست آورد.
 
مسئولیت اجتماعی، حسن شهرت و اعتبار، همکاری جامع با سایر کشورهای مسلمان، توجه به فقرزدایی و توسعه اقتصادی مسلمانان جهان، حمایت از الگوهای اسلامی جهان اسلام، مبارزه با رانت‌های ظالمانه بنگاه‎های اقتصادی علیه کشورهای اسلامی و ارائه تسهیلات به مسلمانان نیازمند؛ برخی دیگر از شاخص‎های انتخاب نخبه اقتصادی سال جهان اسلام از سوی هیئت داوران مرکز تجارت بین‌الملل سازمان همکاری‎ اسلامی است که مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با برخورداری از این شاخص‌ها این جایزه را بدست آورد.
 
گفتنی است در دوره های گذشته جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مدیرعامل گرامین بانک از کشور بنگلادش و مدیرعامل بانک بین‌المللی بوسنی تعلق گرفت.
 
شایان ذکر است، بر اساس آخرین رتبه ‌بندی برترین مؤسسات مالی اسلامی جهان که توسط نشریه بین‌المللی «بنکر» به عنوان یکی از معتبرترین مراجع رتبه‌بندی بانک‌ها منتشر شد، بانک قرض الحسنه مهرایران در رتبه اول بانک‌های ایران و رتبه سوم مؤسسات کاملا اسلامی دنیا قرار گرفت.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: