کد خبر: 3842354
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
حجت‌الاسلام نصیر‌الاسلامی تصریح کرد:
گروه مسابقات ــ معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش در افتتاحیه نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل و خانواده‌های کارکنان ارتش گفت: امروزه اساسی‌ترین مشكل مسلمانان دنيا دوری از قرآن و درمان آن هم بازگشت به مفاهیم ارزشمند و غنی قرآن است.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید نصیرالاسلامی، معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش در آیین افتتاحیه نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم بانوان شاغل و خانواده‌های کارکنان که صبح امروز، 24 شهریورماه برگزار شد، با اشاره به فرمایش امیرالمؤمنین(ع) مبنی بر اینکه قرآن را فرا بگيريد كه به حق نيكوترين گفتار است، گفت: حضرت محمد(ص) می فرمایند «قوی‌ترین عامل کنترل و نظارت و هدایت جوانان به خیر و سعادت، عمل به آموزه‌های قرآنی است».

وی با بیان اینکه امروزه اساسی‌ترین مشكل مسلمانان دنيا دوری از قرآن و درمان آن هم بازگشت به مفاهیم ارزشمند و غنی قرآن است، تاکید کرد: قرآن موجب هدایت، رشد و تعالی جامعه است و در سایه قرآن کریم می‌توان خودسازی کرده و خویش را از آسیب‌های امروزی نجات داد و سپس با استعانت از خداوند متعال و به واسطه قرآن کریم به اصلاح جامعه پرداخت.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش بیان کرد: اگر عمل به قرآن را سرلوحه زندگی‌مان قرار دهیم، قطعا سخنان و رفتارمان موثر واقع می‌شود و اگر جامعه اسلامی به قرآن عمل کند این همه بی‌عدالتی و ظلم و ستم در دنیای امروزی را بر نمی‌تابد و همچون امام حسین(ع) که عامل به قرآن بود، به تکلیف و وظیفه خود عمل می‌کند.

نصیرالاسلامی، نجات جامعه امروزی را در گرو عمل به قرآن کریم دانست و تصریح کرد: قرآن سعادت دنیا و آخرت انسان را برنامه‌ریزی کرده و تا زمانی که جوانان ما در سایه قرآن و عامل به قرآن هستند، دشمنان در اهداف خود ناکام می‌مانند.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش با بیان اینکه سوق فرزندان نسل بعد از انقلاب به قرائت و حفظ قرآن موجب بی اثر شدن تهاجم فرهنگی خواهد شد، گفت: قرآن جوانان مملکت را از هر تهدیدی واکسینه می‌کند به همین دلیل اجرای برنامه‌های اثربخش برای اشاعه فرهنگ قرآنی، ضروری است.

وی با اشاره به راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی بیان کرد: نگاه قرآنی و الهی، زندگی را با نشاط، هدفمند و شیرین و نگاه غیر الهی، زندگی را جهنمی و تلخ می‌کند. قرآن کریم بهترین دستور‌العمل برای اداره جامعه است و انسان‌ها را ضمن دعوت به توحید، موظف به پذیرش ولایت و سرپرستی صالح‌ترین انسان‌ها کرده است.

یادآور می‌شود، مرحله نهایی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم بانوان شاغل و خانواده‌های کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران به میزبانی اداره عقیدتی ـ سیاسی ستاد ارتش در مجموعه فرهنگی رفاهی مروارید دژبان ارتش در حال برگزاری است.

همچنین این دوره از مسابقات در 12 رشته(قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ 3، 5، 10، 15، 20، 25، 30، جزء و تفسیر سطح 1و 2 و اذان) از امروز، 24 شهریورماه به مدت سه روز و با حضور بیش از 600 نفر از متسابقان منتخب قرآنی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: