کد خبر: 3843194
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
آیت‌الله سیدرضا حسینی مازندرانی در آیین افتتاحیه حوزه علمیه امام حسین(ع) شهرری که در مسجد و حوزه علمیه امام حسین(ع) برگزار شد، اظهار کرد: ایمان و عمل لازم و ملزوم همدیگر هستند. بنابراین طلبه‌ای که اهل تدین، ایمان، تحقیق و نویسندگی نباشد، بهتر است سراغ کار دیگه‌ای برود. امروزه وضعیت درس خواندن و تحقیق از سوی طلاب، تأسف‌بار است. طلبه بنابر سخن حضرت امام خمینی(ره) باید زی طلبگی را رعایت کند.

به گزارش ایکنا، شبستان نوشت: این استاد اخلاق حوزه علمیه افزود: طلاب باید در امور خیر بر سایر گروه های مردم، سبقت بگیرند "فاستبقو بالخیرات." طلبه باید اهل نماز شب و تهجد و زیارت عاشور باشد زیرا این امور موجب توفیق فرد و نورانی شدن قلب او و شکست دشمن می شود. امام زمان (عج) خطاب به سید رشتی، قرائت نافله، زیارت عاشورا و زیارت جامعه کبیره را توصیه فرمودند.

این فقیه مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) اظهار کرد: طلبه باید تمام وقت در مدرسه علمیه حضور داشته باشد و تحصیل و تحقیق را کار اصلی خود بداند. طلبه باید برای عالم شدن تلاش کند زیرا مردم، روحانیون باسواد را همه جوره مورد حمایت قرار می دهند و برای او احترام ویژه ای قائل می شوند. مردم احترامی برای روحانی باسواد قائل نیستند.

تولیت حوزه علمیه امام حسین (ع) شهر ری اضافه کرد: طلبه ای که اهل تقوی و زی طلبگی نباشد به درد اسلام و انقلاب اسلامی نمی خورد. امام صادق (ع) فرمودند "با کسی رفت و آمد داشته باشید که شما را به یاد خدا بیندازد." برخی از طلبه ها در انتخاب هم‌ نشین خود دقت ندارند و مسیر زندگی شان به سوی تباهی می رود.

این استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: مرحوم آیت الله کوهستانی، از استادان با تقوی و موفق حوزه علمیه مازندران فرمودند "طلبه باید آنقدر با تقوی باشد که وقتی شب هنگام از خانه بیرون می رود نیازی به چراغ نداشته باشد بلکه با نور صورتش، مسیر را پیدا کند."

آیت الله حسینی مازندرانی ادامه داد: منبر و تبلیغ طلبه و روحانی بی تقوی هیچ اثری در باورها و قلوب دیگران ندارد. کسی که اهل عمل و اخلاص نباشد کلامش بی تاثیر خواهد بود.

امام جماعت مسجد و تولیت حوزه علمیه امام حسین (ع) بیان کرد: مراجع معظم تقلید با ممارست به تقوی، اخلاص، نماز شب، تهجد، زیارت عاشورا و نافله و همچنین جدیت در مطالعه، مباحثه و پژوهش در دوران طلبگی شان، به درجه اجتهاد و فقاهت رسیده اند. بدون تلاش نمی شود به جایی رسید. اطلاع دارم پدر برخی از طلاب، به سختی کسب درآمد می کنند و با هزار و یک سختی و گرفتاری، هزینه تحصیل طلبه خود را تامین می کنند، ولی فرزندشان نسبت به لوازم و شرایط اولیه و بدیهی طلبگی، کم توجه هستند.

این فقیه مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) گفت: اگر طلبه به قصد قربت و کسب رضایت الهی درس بخواند، امام زمان (عج) زندگی او را تامین می کند. طلبه نباید سراغ مشاغلی مانند کار با ماشین (مسافرکشی) و فروشندگی برود. طلبه باید زندگی خود را وقف خدمت به دین و انقلاب اسلامی کند و در مسیر فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حرکت کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: