کد خبر: 3844280
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
کانون خبرنگاران نبأ ــ یادواره طلبه شهید «سیداحمد امامی» با حضور جمعی از مسئولان و مردم شهیدپرور شهر فال استان فارس، شب گذشته، 31 شهریورماه در جوار منزل این شهید والامقام برگزار شد.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ یادواره طلبه شهید «سیداحمد امامی» با حضور جمعی از مسئولان و مردم شهیدپرور شهر فال استان فارس، شب گذشته، 31 شهریورماه در جوار منزل این شهید والامقام برگزار شد.
در ابتدا سیدحبیب امامی، ضمن تقدیر از حضور مردم و مسئولان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، خاطراتی از برادر شهید خود بیان کرد.
در ادامه سرهنگ عباس رضایی، فرمانده سپاه شهرستان مُهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، اظهار کرد: یاد و خاطره دوران دفاع مقدس، تا قیام قیامت مقدس خواهد ماند چراکه خون پاک شهیدان پای این نهال ارزشمند است.
وی گفت: فقط شرکت در محافل شهدا و گفتن خوبی‌های شهید یا تنها کوچه و معابر را به اسم مقدس شهدا مزین کنیم، کافی نیست؛ ما باید در این مجالس برای آگاهی مردم، مسائل اخلاقی و بصیرتی را نیز بازگو کنیم و در زندگی شهیدان را الگو قرار داده و در مسیر این بزرگواران حرکت کنیم.
در پایان مراسم به رسم یادبود از خانواده شهید «سیداحمد امامی» تجلیل شد.
در این مراسم سرهنگ عباس رضایی، فرمانده سپاه شهرستان مُهر، حجت‌السلام‌والمسلمین کراماتی، رئیس اداره تبلیغات شهرستان مُهر، سرگرد زارعی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج سپاه امام علی(ع)، حجت‌الاسلام حسین قاسمیان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام محمد گنجی، امام جمعه، سیدجعفر جعفری، رئیس اداره آموزش و پرورش و مهدوی، مدیر جهاد کشاورزی بخش گله‌دار حضور داشتند.
یادآور می‌شود، دفتر زندگی سیداحمد در سال 1346 در روستای فال استان فارس گشوده شد. میل قلبی او به مسائل دینی و تربیت اسلامی موجب شد تا دانش‌اندوزی را در مسیر حوزوی ادامه دهد. حوزه شیراز نخستین میزبان این طلبه تازه وارد بود. او مقدمات حوزوی را در آن مدرسه خواند، ضمن آنکه نسبت به اوضاع کشور، بی‌تفاوت نبود، بلکه با وجود سن کمش فعالیت‌هایی را در حد توانش انجام می‌داد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مخالفت با منافقان پرداخت که به مجروح شدنش نیز انجامید. با یورش صدام جنایتکار، شهید امامی به جمع رزمندگان اسلام پیوست و رهسپار جبهه شد و عاقبت در تیرماه 1360 در منطقه دهلاویه غزل پرواز سرود و روح پاکش در جوار رحمت و غفران حق آرامش ابدی یافت.
عباس ستایش‌گو
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: