کد خبر: 3848675
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
امام جمعه کوهبنان:
کانون خبرنگاران نبأ ــ حجت‌الاسلام عباس جعفری با تأکید بر تکریم ارباب رجوع از سوی مدیران اجرایی، گفت: در هر پستی باید در خدمت مردم باشیم، چراکه رمز موفقیت، خدمت خالصانه و بی‌منت به مردم است.

موفقیت مدیران در گرو خدمت بی‌منت است

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام عباس جعفری، امام جمعه کوهبنان، 17 مهرماه در جلسه شورای فرهنگ‌ عمومی این شهرستان ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و روز ملی کودک، گفت: از مهم‌ترین نعمت‌های الهی عطای فرزند به انسان است. لذا خداوند به عنوان هدیه فرزندی به پیامبر(ص) داد که کوثر بود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی کوهبنان بیان کرد: همگان به‌ عنوان امت اسلامی موظف هستیم که از پیامبر اعظم(ص) اخلاق حسنه را بیاموزیم چراکه رمز موفقیت مدیران جامعه، رعایت اخلاق اسلامی و حسنه است.
وی اظهار کرد: نیروی انتظامی مظهر عزت و اقتدار عمومی است؛ این نیرو اسوه اخلاق و رحمت است که هم‌ حمایت و هم مراقبت از امور را عهده‌دار است.
امام‌ جمعه کوهبنان با تأکید بر تکریم ارباب رجوع از سوی مدیران اجرایی، افزود: در هر پستی باید در خدمت مردم باشیم، چراکه رمز موفقیت خدمت خالصانه و بی‌منت به مردم به‌عنوان ولی نعمت و صاحبان اصلی انقلاب است.
حجت‌الاسلام جعفری ضمن قدردانی از شهرداری در جهت نوسازی تابلوی شهدا در ورودی کوچه‌ها و خیابان‌ها، بیان کرد: عکس و نام شهدا، زینت‌بخش شهر هستند.
امام‌ جمعه کوهبنان با استناد به کلام مقام ‌معظم رهبری، گفت: کتاب باید جزء سبد خانوارها قرار گیرد؛ جا دارد فرهنگیان، دانشجویان، دانش‌آموزان در کنار کتب درسی به مطالعه کتاب‌های غیر درسی هم‌ مبادرت ورزند و تا حد امکان قرائت قرآن کریم را در رأس برنامه‌های خویش قرار دهند.
در ادامه حسین سالاری، فرماندار کوهبنان، اظهار کرد: اخلاق‌مداری و قانون‌گرایی همواره سرلوحه کار نیروی انتظامی است تا امنیت و آرامش مردم تأمین شود. در بحث حل آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی، همگان باید کمک‌حال نیروهای انتظامی باشند؛ بایستی همگان در فضای مجازی از غیبت، تهمت، دروغ و... پرهیز کنند تا فضای مجازی همانند فضای حقیقی نزدیک به آرمان‌های اسلامی شود. باید تلاش کنیم تا نسل اخلاقی تربیت کنیم تا مدیران آینده با اخلاق‌مداری و اخلاق اسلامی به مردم‌ خدمات شایسته ارائه دهند.
سالاری تصریح کرد: اکثر کوچه‌های شهر به نام شهدا مزین شده است که ان‌شاءالله به همت شهرداری و شورای شهر کوهبنان با نصب عکس شهدا، فرهنگ‌ ایثار و شهادت در شهرستان برجسته‌تر خواهد شد.
همچنین رحیم سیف‌الدینی، رئیس اداره فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی کوهبنان در این مراسم گفت: محور جلسه اخلاق عمومی است که با قانون‌مداری میسر خواهد شد. لذا، در این مسیر باید زمینه گسترش فرهنگ‌ مطالعه و کتاب‌خوانی فراهم ‌شود.
وی بیان کرد: بخش عظیمی از امنیت جامعه مربوط به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی است که ما باید رعایت کنیم. باید تلاش کنیم حب به اهل بیت(ع) را در جامعه گسترش بدهیم. در بحث خانواده باید تلاش کنیم تا بنیان این کانون را تقویت کنیم که نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها و هنجارهای اجتماعی دارد.
رئیس اداره فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی کوهبنان اظهار کرد: در بحث کتاب‌خوانی باید توسعه فضای مطالعه در دستور کار قرار گیرد، نویسندگان جوان بیشتر معرفی و حمایت شوند، ایجاد شبکه اطلاع‌رسانی در معرفی کتاب، توزیع بن کتاب بین علاقه‌مندان، اختصاص زمان مناسب برای مطالعه کارمندان ادارات، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، آموزش روش صحیح مطالعه و... در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه روح‌الله ابراهیمی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان‌، با استناد به کلام مقام ‌معظم رهبری، گفت: فرهنگ‌ آن چیزی است که من حاضرم جانم را در راهش فدا کنم، باید تلاش کنیم ‌تا فرهنگ‌ اصیل اسلامی و ایرانی در جامعه تقویت شود. هر جا اسم قانون می‌آید با عدالت همراه و همگام است؛ البته دین مبین اسلام بر این مهم ‌تأکید فراوان ‌دارد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان‌ افزود: در بحث نام‌گذاری اماکن نام‌هایی درخور شأن بر خیابان‌ها و معابر گذاشته می‌شود و عکس و‌ نام شهدا مزین کوچه‌ها و معابر خواهد شد. جا دارد تصویر شهید ایرج سیف‌الدینی و میثم سیف‌الهی در محل شهادت این دو شهید نصب شود. اگر قرار است معابر و میدان جدید در شهرستان نام‌گذاری شوند یا نام خیابان و ‌کوچه‌ای تغییر پیدا کند، بهتر است به نام‌ شهدا مزین شود.
ابراهیمی اظهار کرد: در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به‌زودی شاهد برگزاری یادواره شهدای خرمدشت، یادواره شهدای ورزشکار و یادواره شهدای دانش‌آموز خواهیم ‌بود.

نامجو‌کوهبنانی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: