کد خبر: 3851426
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
دیگر رسانه‌ها ـ قیمت نفت در معاملات امروز تغییر چندانی نکرد و بشکه‌ای 59.43 دلار فروخته شد.

ثبات قیمت نفت در معاملات امروزبه گزارش ایکنا؛ فارس به نقل از رویترز نوشت: قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه تاحدی زیادی ثابت ماند و مقداری از خسارات ساعات اولیه معاملات را جبران کرد.

هر بشکه نفت برنت با یک سنت افزایش 59.43 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با 16 سنت افزایش 53.94 دلار معامله شد.

نشانه‌هایی از اینکه هنوز مازاد عرضه در بازار وجود دارد به همراه نگرانی‌های در مورد رشد اقتصادی چین، بزرگ ترین واردکننده نفت، در ساعات اولیه معاملات بر قیمت نفت فشار کاهشی وارد کرد.

مارگارت یانگ، تحلیلگر بازارهای سی‌ام سی گفت: «افت قیمت نفت نشان‌دهنده دیدگاه کاهشی تقاضا برای انرژی در جهان است چراکه به نظر می رسد، رکود تولیدات کارخانه‌ها و معاملات تجاری به این زودی‌ها پایان نمی یابد.»

روسیه، دومین تولیدکننده نفت خام دیروز اعلام کرد که در ماه سپتامبر به توافق کاهش تولید متعهد نبوده زیرا تولید میعانات گازی را جهت آمادگی برای زمستان افزایش داده است.

کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان نفتی غیراوپکی نظیر روسیه موسوم به اوپک پلاس، در ماه دسامبر 2018 توافق کردند تا تولید نفت خود را روزانه 1.2 میلیون بشکه از ابتدای امسال کاهش دهند.

بعلاوه، مذاکرات میان کویت و عربستان برای ازسرگیری تولید نفت در میادین مشترک منطقه بی طرف میان دو کشور با ظرفیت روزانه 500 هزار بشکه، می‌تواند به این معنا باشد که عرضه بیشتر به بازار بازمی‌گردد.

اما هرگونه افزایش در این منطقه بی‌طرف با کاهش‌های تولید جبران و کویت تحت توافق کاهش تولید اوپک جبران خواهد شد.

رشد اقتصادی چین در سه ماهه سوم به 6 درصد کاهش یافت که کمترین میزان در 27 سال و نیم اخیر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: