کد خبر: 3851491
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
مرتضی اکبری:
گروه اقتصاد ــ مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از پیش‌بیني پرداخت ۱۸هزارميلياردتومان تسهيلات به دو ميليون نفر تا پايان سال۹۸ خبر داد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط‌عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری با بیان اینکه این بانک ابتدای امسال یک هدفگذاری برای اعطای حدود یك میلیون و ۵۰۰فقره تسهیلات بالغ بر ۱۵هزار میلیارد تومان داشته است، گفت: سال گذشته ما یك میلیون و ۲۰۰هزار فقره تسهیلات پرداخت كردیم كه بالغ بر ۱۳هزار میلیارد تومان بود. از ابتدای سال از هدف گذاریمان هم جلوتر رفتیم به طوری‌كه در ۶ماه اول سال حدود ۸هزار و ۷۰۰میلیارد تومان تسهیلات به ۹۶۰هزار نفر پرداخت كردیم.

وی در خصوص رشد منابع بانک افزود: از ابتدای سال منابع بانک ۳۰درصد افزایش یافته است و معوقات هم مثل سابق در سطح همان یک درصد باقی مانده است که این امر باعث می‌شود كه وصولی‌های بانك بهتر محقق شود و اینگونه شرایط پرداخت تسهیلات ما هم بیشتر خواهد شد.
اکبری ادامه داد: پیشبینی می‌کنیم که در ۶ماهه دوم عملکرد ما بهتر هم بشود به طوری كه تا پایان سال بتوانیم به دو میلیون نفر حدود ۱۷ تا ۱۸هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت كنیم.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پاشنه آشیل سیستم بانکی را معوقات آن عنوان کرد و افزود: برخی به اشتباه فاکتورهای دیگری را مثل نرخ سود مورد هجمه قرار می‌دهند ولی نمی‌دانند كه اگر معوقات پایین باشد نرخ سود هم پایین خواهد آمد و توان تسهیلات دهی هم بالا می‌رود و مشكلات كفایت سرمایه هم حل خواهد شد.

اکبری در پاسخ به دلیل اصلی پایین بودن معوقات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: وام‌های خرد چون ریسک اعتباری كمتری دارند مبالغ پایین آن كمك می‌كند كه پایینترین معوقات را داشته باشیم و پیگیری همكاران هم بسیار خوب بوده است و بحث اعتقادی كه مردم به قرض‌الحسنه دارند هم به ما كمك كرده است؛ چون منابع دولت هم پیش ما نیست و مردم سعی می‌كنند منابع مردمی را زودتر برگردانند.

وی در خصوص ریسک برنگشتن معوقات تسهیلاتی که به کمیته امداد پرداخت می‌شود، گفت: اتفاقا معوقات کمیته امداد بالا نیست و گاهی از آنچه همه جا معمول است كمتر هم شده است به طوری كه در دو سال گذشته كه وسیعتر با كمیته امداد كار می‌كردیم جای نگرانی نداشتیم.
اکبری همچنین کمک به کمیته امداد را یك فرصت عنوان كرد و ادامه داد: چون كمیته امداد به سمت توانمندسازی به جای پرداخت كمك بلاعوض رفته است این برای ما ارزشمند است كه بازوی كمیته امداد باشیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره همکاریهای آینده بانک قرض الحسنه مهر ایران با نهادهای مختلف گفت: در حوزه اشتغال با آستان قدس همکاری را آغاز كردیم و علاوه بر آن برنامه داریم كه در همكاری با بنیاد بركت برای ایجاد ۳۰هزار شغل تامین مالی كنیم كه بخش عمده آن در ۶ماه دوم سال انجام خواهد شد.


اکبری با تاکید بر اینکه بانک برنامهای ندارد كه تعداد شعباتش را افزایش دهد، افزود: در حال حاضر بانك حدود ۵۳۰شعبه دارد و به دنبال این هستیم كه تركیب را به گونه‌ای بهینه كنیم كه بانك قرض الحسنه مهر ایران در تمامی شهرها شعبه داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه بانک تاکید ویژه‌ای بر روی بانکداری الكترونیك داشته است، بیان كرد: در بانك قرض‌الحسنه مهر ایران، تمامی فرایندهای تسهیلات‌دهی را به سمت آنلاین شدن می‌بریم. همچنین كار بزرگی كه در بانك قرض الحسنه مهر ایران صورت گرفته است این است كه آرشیو اسناد ما كاملا الكترونیك میشود و با این كار به مرور زمان كاغذ حذف خواهد شد. در حال حاضر هم تسهیلات دهی در ۳۰شعبه ما بدون كاغذ است و هیچ مدركی بجز یك كارت ملی و اثر انگشت از افراد نمی‌خواهیم كه با این روش سرعت فعالیت‌ها حدود ۳۰درصد افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: