کد خبر: 3855296
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۴

۴۵ درصد از زنان مسلمان فرانسه تبعیض را تجربه می‌کنند

گروه بین‌الملل ــ بنا به اعلام موسسه نظرسنجی ایفاپ، زنان مسلمان فرانسوی بیش‌تر از مردان در جامعه مورد تبعیض قرار می‌گیرند.

۴۵ درصد از زنان مسلمان فرانسه تبعیض را تجربه می‌کنندبه گزارش ایکنا؛‌ به نقل از یورونیوز ۴۵ درصد از زنان مسلمان فرانسوی دست کم یکبار با تبعیض مواجه شده‌اند در حالی که تنها ۳۵ درصد مردان مسلمان تبعیض را تجربه کرده اند. مسلمانان در موارد متعددی از جمله برای کاریابی، اجاره مسکن، کافه نشینی و حتی راه رفتن در خیابان با تبعیض از سوی شهروندان دیگر روبرو بوده‌اند. یک نظرسنجی از شهروندان مسلمان فرانسوی پیش از حمله اخیر به مسجدی در شهر بایون انجام شد.

در این نظرسنجی بیش از ۴۲ درصد آنهایی که به سوال ها پاسخ داده اند گفته اند که بارها به دلیل اعتقادات دینی مورد اهانت و تبعیض قرارگرفته اند.

موسسه نظرسنجی ایفاپ برای انجام این تحقیق با ۱۰۰۷ نفرمسلمان فرانسوی که بالای پانزده سال دارند مصاحبه کرده است. ۲۸ درصد آنها گفته‌اند که توسط پلیس برای کنترل هویت بازجویی شده‌اند.

۲۲ درصد برای یافتن آپارتمان دچار تبعیض شده اند و ۲۴ درصد برای کاریابی به مشکل برخورده اند.

از سوی دیگر بنا به نتیجه این نظرسنجی از هر چهار مسلمان فرانسوی یک نفر مورد توهین و آزار کلامی قرارگرفته است.

این در حالی است که تنها ۹ درصد از فرانسوی ها با چنین مشکلی روبر شده اند. هفت درصد از افراد مصاحبه شونده مسلمان نیز گفته‌اند که مورد آزار فیزیکی قرارگرفته اند.

انتهای پیام
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha