کد خبر: 3855970
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
سخنران حرم مطهر رضوی:
کانون خبرنگاران نبأ ــ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر حیدری‌ کاشانی گفت: هفته وحدت فرصتی مناسبت و ارزشمند برای هم‌‎زبانی و همدلی امت مسلمان در سطح جهان است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ همزمان با شب دوازدهم ربیع‌الاول، به مناسبت آغاز هفته وحدت همه صحن و سرای آستان ملائک پاسبان رضوی غرق نور و سرور بود و زائران و مجاوران زیادی رهسپار این آستان مقدس شدند تا در شب میلاد حضرت محمد(ص) (به روایت اهل تسنن) به پابوسی ولی نعمت خود، حضرت امام رضا(ع) مشرف شوند.
به همین مناسبت ویژه‌برنامه آغاز هفته وحدت بعد از نماز مغرب و عشا در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی آغاز شد و ذاكران و مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) در مدح و منقبت رسول‌الله(ص) به مداحی و سرودخوانی پرداختند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر حیدری‌ کاشانی، سخنران این مراسم گفت: وقتی آیه «يا أَيُّها الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقوا اللّه وَ كُونُوا مَعَ الصّادقين» نازل شد؛ سلمان فارسی از پیامبر(ص) پرسید آیا صادقین همه مؤمناند؟ آیا صادقین عام است یا خاص؟ پیامبر(ص) پاسخ داد کسی که مأمور به همراهی با صادقین شده است، عام است و همه مؤمنان را شامل می‌شود، ولی صادقین، خاص است و به برادرم علی(ع) و دیگر جانشینان من تا روز قیامت اختصاص دارد.
خطیب حرم مطهر رضوی گفت: هفته وحدت وقتی به منصه ظهور می‌رسد که همه در محور یک معیار حرکت کنند و آن معیار همان پیروی از صادقین است.
حیدری کاشانی با اشاره به اینکه هفته وحدت فرصتی مناسبت و ارزشمندی برای هم‌‎زبانی و همدلی امت مسلمان در سطح جهان است، اظهار کرد: برای ایستادگی در برابر توطئه‌های دشمنان اسلام، وحدت مهم‌ترین عامل موفقیت به حساب آمده و هرگونه کوتاهی در این راه سبب دوری از اهداف و آرمان‌های بلند اسلام خواهد بود.
یادآور می‌شود، 12 ربیع‌الاول به روایت اهل سنت و هفدهم ربیع‌الاول به روایت اهل تشیع روز ولادت حضرت رسول اكرم(ص) است و پس از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله این دو روز به عنوان هفته وحدت، نام‌گذاری شده و هر سال در این ایام برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار می‌شود.
ابراهیم سعیدی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: