کد خبر: 3856064
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
انسیه شاه‌حسینی:
گروه جهاد و حماسه ــ انسیه شاه‌حسینی کارگردان سینمای دفاع مقدس در‌باره مراسم پاسداشت شهدای هنرمند اظهار کرد: ناگفته پیداست که برگزاری بزرگداشت ویژه شهدا کاری بسیار ارزشمند و قابل ستایش است و اصولاً هرکاری برای شهدا انجام دهیم ناچیز است و در مقابل عظمت و شکوه این اسوه‌های ایثار و الگوهای فداکاری هرکاری کنیم کم است.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، انسیه شاه حسینی کارگردان و فیلمنامه نویس سینمای کشور گفت: استقلال و آزادی و جمهوریت و اسلامیت ما مدیون شهداست و چه زیباست که این مراسم پاسداشت برای شهدای هنرمند برگزار می شود که هم به هنرهای زمینی و مادی منتسب بودند و هم به هنر معنوی و فوز عظیم یعنی شهادت.
 
کارگردان فیلم «شب بخیر فرمانده» همچنین عنوان کرد: باید دراین مراسم معرفی شهدا و آثارشان به بهترین نحو صورت پذیرد و آنچه در حق شهداست باید  به بهترین شکل ادا شود.

شاه حسینی همچنین تصریح کرد: کار کردن درخصوص شهدا بستگی به ذات و نهاد خود هنرمندان دارد. اگر هنرمندی دغدغه این کار را داشته باشد که برای شهدا اثری خلق کند مطمئناً اثری قابل توجه و ماندگار برای تمام نسل‌ها خلق می‌شود، ولی اگر کسی دغدغه این کار را نداشته باشد حتی باوجود امکانات مادی، سخت افزاری و لجستیکی و حمایت‌های همه جانبه از سوی نهادهای گوناگون نخواهد توانست اثر مانا و جاودانی را خلق کند. به‌نظرم موضوع دفاع مقدس و شهدای آن هنوز جای کار دارد و باید با تمام توان در این موضوع برای نسل امروز و اینده میهن‌مان خلق اثر شود.

مراسم پاسداشت شهدای هنرمند باعنوان شاهدان شیدایی به همت سازمان بسیج هنرمندان کشور و با مشارکت بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۲۷ آبان در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و مسئولان لشکری، کشوری، جامعه فرهنگ و هنر کشور برگزار خواهد شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: