کد خبر: 3857987
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ با حضور مدیران شهری و قرآنی شهرداری تهران، ساختمان جدید دارالقرآن مرکزی منطقه 10 افتتاح شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شورای عالی قرآن، آیین افتتاح دارالقرآن مرکزی منطقه 10 با حضور استاد سیدحسین موسوی بلده، نماینده شورای اسلامی شهر تهران در امور قرآنی و رئیس اجرایی شورای عالی قرآن شهرداری تهران، جمعی از مدیران شهری، مهندس سعید شرف‌دوست، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه، استاد توپچی، ریاست فرهنگ‌سرای قرآن و مدیران خانه‌های قرآن و عترت محلات و تنی چند از مدیران، اساتید و حافظان قرآن در مجتمع شهید غنی پور برگزار شد.
سیدحسین موسوی‌بلده، رئیس اجرایی شورای عالی قرآن، ضمن اهمیت بخشی نقش فعالیت‌های قرآنی و عمل به آموزه‌ها و معارف حقی قرآن، بر دو اصل صداقت و امانت در پیشبرد اهداف دین مبین اسلام و رساندن جامعه اسلامی به اوج آرامش و امنیت روانی تأکید کرد.
وی افزود: قرآن، بزرگترین و مهم‌ترین نقش را در پیشرفت افراد رقم خواهد زد. جایگاه و شخصیت اجتماعی افراد می‌تواند با تأسی به قرآن و همراهی با آموزه و معارف آن در سطح جامعه، دارای ارزش و اعتبار بالایی شود.
در این مراسم که با اجرای برنامه‌هایی از قبیل تلاوت قرآن، شعرخوانی و... برگزار شد، سعید شرف‌دوست، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، توسعه و ترویج آموزه‌های قرآنی و نشر مفاهیم قرآن را از اهداف این برنامه برشمرد و افزود: دارالقرآن مرکزی به منظور ایجاد پایگاهی برای انجام فعالیت‌های قرآنی، ارائه خدمات آموزشی با برپایی کلاس‌های آموزشی حفظ، قرائت و ترتیل قرآن در سنین مختلف و ... آغاز به کار کرد.
شرف‌دوست با اشاره به توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های قرآنی و دارالقرآن‌ها، افزود: دارالقرآن‌ها بهترین و امن‌ترین مکان برای آموزش و تربیت اقشار مختلف جامعه به ویژه دانش‌آموزان به شمار می‌رود که بادی در جهت ارتقای سطح کیفی آنها با جدیت تلاش کرد.
در ادامه سیدحسین موسو‌ی‌بلده، رئیس اجرایی شورای عالی قرآن از فعالیت‌های شایسته قرآنی منطقه 10 ، به ویژه اقدامات سعید شرف‌دوست، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و الهه حیدری، مدیر دارالقرآن مرکزی درآماده‌سازی و تجهیز فضای دارالقرآن منطقه 10 تشکر کرده و بر اهمیت پرداختن به امور قرآنی و ایجاد بستر سبک زندگی اسلامی برای شهروندان تأکید کرد.
سپس رئیس اجرایی شورای عالی قرآن از ساختمان اداری و فضای آموزشی مجموعه دارالقرآن مرکزی منطقه 10 بازدیدکرد و ضمن حضور در بخش‌های مختلف آموزشی این مرکز به طور مستقیم در جریان نحوه فعالیت‌های آموزشی مرکز قرار گرفت.
لازم به ذکر است از جمله اقدامات ارزشمند و قابل توجه در دارالقرآن مرکزی منظقه10، همزمانی ارائه آموزش‌های قرآنی برای والدین و قرآن آموزان خردسال و نوجوان است. به همین منظور ضمن حضور اعضای شورای عالی قرآن در حسینیه دارالقرآن به نمایندگی از شورای عالی قرآن، علی‌اکبر توپچی و میثم طاهرآبادی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن ضمن تأکید بر اهمیت توجه به مقوله آموزش در سنین کودک و خردسالی و نقش والدین در راهبری تربیتی فرزندان بر تداوم فعالیت و برنامه‌های اینچنینی تأکید کردند.
یادآور می‌شود، مراسم تجلیل از معلمان، اساتید و تعدادی از حافظان به همراه اهدای هدایا دارالقرآن مرکزی شهرداری منطقه 10 برگزار شد. همچنین در پایان از زحمات مدیر دارالقرآن، تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: