کد خبر: 3858570
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
دیگر رسانه‌ها - لوکزامبورگ از اتحادیه اروپا خواست در واکنش به اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌های اسرائیل کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از العالم، وزیر خارجه لوکزامبورگ چهارشنبه، 29 آبان‌ماه، گفت: بعد از تغییر سیاست آمریکا در خصوص شهرک‌سازی‌های اسرائیل، اتحادیه اروپا باید کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشاسد.
 
«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا دوشنبه، 27 آبان‌ماه، اعلام کرد دولت این کشور سیاست خود در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند.
 
این جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ» در جهت تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل محسوب می‌شود.
 
«جین آسلبورن»، وزیر خارجه لوکزامبورگ گفت: به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور مستقل نه لطف است و نه دادن چک سفیدامضا، بلکه صرفاً به معنی به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای داشتن کشوری مستقل است.
 
دولت آمریکا در راستای تضعیف تلاش فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل، بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته است. واشنگتن همچنین دفاتر دیپلماتیک فلسطین را در واشنگتن تعطیل کرده است.
 
صدها هزار اسرائیلی در شهرک‌هایی یهودی‌نشین که رژیم صهیونیستی بعد از جنگ ۱۹۶۷ و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است سکونت دارند.
 
 سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می‌دانند زیرا این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت و ساز از سوی رژیم اشغال‌گر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.
 
فلسطینیان به دنبال تشکیل کشوری مستقل در کرانه باختری و نوار غزه هستند که پایتخت آن بیت‌المقدس باشد. آن‌ها همچنین خواستار خروج اسرائیل از سرزمین‌های اشغال شده در سال ۱۹۶۷ هستند، اما اسرائیل از بازگشت به مرزهای پیش از جنگ شش روزه امتناع می‌کند.
 
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: