کد خبر: 3870499
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
پیام وزیر ارشاد به محفل «نگین سلیمانی»:
گروه ادب ــ سید عباس صالحی، پیامی خطاب به محفل شعرخوانی «نگین سلیمانی» پاسداشت سردار شهید قاسم سلیمانی صادر کرد.
حاج قاسم مهر و همدلی را بر سفره ایرانی آورد
به گزارش ایکنا به نقل از روابط بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، متن پیام سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
ان الله لایضیع اجر المومنین

این روزها، شاهد شکوه حماسه ایرانی هستیم. ایران و ایرانی در سوگ سردار رشید خود می‌گرید و می‌خروشد. از ذرات خون پاک او، قطرات اشک است که بر گونه‌ها می‌ریزد و با ناله‌های آتشین، با اسطوره‌های مقاومت عهد‌های تازه می‌بندد.

به راستی دوباره وطن جوان شده است. از دم مسیحایی او که ققنوس‌وار از خاکستر سوخته برخاست و همگان را بر خوان خونین خود نشاند، طعنه‌ها و کینه‌ها را زدود و مهر و همدلی را بر سفره ایرانی آورد؛ و اینک شاعران نکته‌سنج در چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر گرد آمده‌اند تا روایت مشتاقی کنند و با نوای طبع حزین، در خزان هجران گل بسرایند و عهد وفا را تغزل کنند.

از تمامی برگزارکنندگان محفل «نگین سلیمانی» صمیمانه قدردانی می‌کنم و به مردمان کریم و حاج قاسم پرور کرمان که اکنون قهرمان ایران در خاک آن دیار آرمیده است، درود می‌فرستم.»

سید عباس صالحی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

محفل «نگین سلیمانی» از محافل شعرخوانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، صبح جمعه ۲۰ دی ماه در جوار مزار مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: