کد خبر: 3871161
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
نظرسنجی در آمریکا نشان داد؛
کانون خبرنگاران نبأ ــ‌ بیش از 50 درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که ترور سردار سلیمانی منجر به کاهش امنیت در آمریکا شده است.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ به نقل از اسپوتنیک نیوز، براساس نظرسنجی ABC News، اکثر آمریکایی‌ها مخالف سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور در قبال ایران هستند و معتقدند كه پس از ترور سردار قاسم سلیمانی، امنیت آمریکا کاهش پیدا كرده است.

براساس این نظرسنجی، 56 درصد از شرکت‌کنندگان، اقدامات ترامپ در رابطه با اوضاع فعلی ایران را تأیید نمی‌كنند. همچنین 52 درصد از این افراد بر این باورند که ترور سردار سلیمانی باعث شده امنیت در آمریکا کاهش یابد، 25 درصد نیز نظر مخالف دارند، 22 درصد دیگر معتقدند که ترور یک ژنرال ایرانی هیچ تأثیری در امنیت ابالات متحده نداشته است.

همچنین در خصوص احتمال بروز درگیری نظامی بین ایران و آمریکا، 32 درصد معتقدند كه بسیار نگران این موضوع هستند، 41 درصد نگرانی كمی دارند، 20 درصد تقریباً نگران نبوده و 7 درصد اصلاً نگران این موضوع نیستند.

این نظرسنجی از 10 تا 11 ژانویه(20 و 21 دی‌ماه) در بین 525 آمریکایی انجام شده است.

گفتنی است،‌ سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس؛ ابومهدی المهندس، معاون نیروهای الحشد الشعبی عراق و تعداد دیگری از رزمندگان این گروه جمعه،‌ 13 دی‌ماه در حال حرکت در دو خودرو در فرودگاه بغداد بودند که در یک حمله هوایی تروریستی به واسطه پهپادهای نیروهای آمریکایی و با دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هدف قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: