کد خبر: 3871321
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالایمان در شهرستان کارون به منظور پیشبرد برنامه‌های قرآنی و برگزاری دوره‌های آموزشی نیازمند حمایت خیرین است.

به گزارش ایکنا؛ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالایمان از سال 1389 تاکنون مجموعه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی ــ قرآنی را برای قرآن‌آموزان و علاقه‌مندان برگزار کرده است.

این مرکز در سال جاری برنامه‌هایی را مانند کلاس‌های حفظ جزء سی قرآن ویژه نوجوانان پسر در روزهای فرد و کلاس‌های قرائت، صوت و لحن را روزهای سه‌شنبه برگزار کرده است.

زهرا پورکاوه، مدیر مؤسسه نورالایمان شهرستان کارون، گفت: شهرستان کارون یکی از شهرستان‌های استان خوزستان است که در منطقه محروم واقع شده، به طوری که عموم مردم این منطقه تشنه فراگیری آموزه‌های قرآنی هستند، اما در وضعیت اقتصادی نامناسب نمی‌توانند در کلاس‌های قرآن و برنامه‌های فرهنگی شرکت کنند.

هر چند مؤسسه قرآنی نورالایمان در دریافت شهریه از قرآن‌آموزان کمترین مبلغ را در نظر گرفته است، اما با وجود این، مردم نمی‌توانند این هزینه‌ها را پرداخت کنند و این موضوع باعث استقبال کمتر از برنامه‌های قرآنی شده است.

مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالایمان به منظور درآمدزایی، مجوز تأسیس مدرسه قرآنی را از سوی آموزش و پرورش اخذ کرده است، اما هنوز در انتخاب فضای فیزیکی مناسب با مشکل روبه‌روست، زیرا مدرسه قرآنی نیاز به فضای بیشتری دارد که هم‌اکنون مؤسسه در پرداخت هزینه آن ناتوان است.

با توجه به استعدادهای فوق‌العاده‌ای که در حوزه قرآنی در شهرستان کارون وجود دارد، نیاز است که خیرین در پرداخت هزینه‌های جاری مؤسسات و مراکز قرآنی و همچنین اختصاص مکان‌هایی برای فعالیت‌های قرآنی دست به کار شوند تا در ترویج فرهنگ قرآنی با حمایت‌ها سهیم باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: